Zaferimizin önüne kimse geçemez

Dogecoin

Active member
Gülden Çoktan – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İstanbul Vilayet Başkanlığı’nca NEF Stadyumu’nda düzenlenen “İstanbul’un Kelamı: Birlik, İrade, Zafer” programında konuştu. AK Parti ailesinin tüm fertleriyle İstanbul’un 4,5 milyon hanesine, 16 milyon İstanbullunun istisnasız hepsine ulaşmak için çalıştığını söz eden Erdoğan, tıpkı çalışmayı 81 ilin tamamında gerçekleştireceklerini kaydetti.

Erdoğan, “Bizler AK Parti teşkilatları olarak üstlendiğimiz misyonlarla milletin emanetçisiyiz. Gençlerimizle yaptığımız sohbetlerde de söz ettiğim üzere biz gelecek kuşakların vaktinin konuğuyuz. Evvelki kuşaklardan devraldığımız dava, hizmet ve eser çabasının kutlu bayrağını, ülkemize ve milletimize yapabildiğimiz en epey katkıyı vererek daha sonraki kuşaklara aktarabilirsek ne memnun bize. 2023’te bayrağı tepeye dikmeye var mıyız? Şu karşımda gördüğüm heyecan, ihtişam, şu karşımda gördüğümüz birlik, şu karşımda gördüğüm irade, inşallah 2023’teki zaferimizin müjdesidir” tabirlerini kullandı.

‘İmtihanı tamamlayacağız’

Erdoğan, “Saflarımızı sıkı tuttukça önümüze hangi tuzağı kurarlarsa kursunlar, hangi manisi koyarlarsa koysunlar vız gelir. başlatmış olduğumız demokrasi ve kalkınma atılımını adım adım ileriye taşıyarak ülkemizin üzerinden vesayetin gölgesini nasıl kaldırdıysak, yoklukları, sefaleti, geri kalmışlığı nasıl tarihe gömdüysek, içeride ve dışarıda tertiplenen kumpasları nasıl bozduysak, terör örgütlerinin dişlerini nasıl söktüysek, darbecileri nasıl bozguna uğrattıysak, ekonomik tetikçileri nasıl şaşırttıysak, felaket senaryolarını nasıl boşa çıkarttıysak inşallah 2023 ile ilgili sinsi plan ve hevesleri de tıpkı biçimde çöpe atacağız. İnsanlarımızı karamsarlık çukurunda boğmak için uğraşan, bu uğurda finanstan teröre her aracı kullanan global baronlara, emperyalist çetelere eyvallah etmeyeceğiz. İnancımızdan, medeniyetimizden, tarihimizden, milletimizden aldığımız güçle bu imtihanı da muvaffakiyetle tamamlayacağız” dedi.

480 terörist etkisiz

Erdoğan, Suriye’de yapılan Pençe-Kilit Operasyonu’nda 480 teröristin etkisiz hale getirildiğini aktararak, “Şehitlerimiz var. Rabb’im şehitlerimizi sevgili Habibi’ne komşu eylesin. Bizlere de Rabb’im bu şehadeti nasip eylesin” dedi. Terör örgütlerinden global medya mecralarına kadar tüm sistemlerin 2023 için harekete geçirildiğine işaret eden Erdoğan şöyleki devam etti: “Şehitlerle birlikte topraklar vatan oluyor. Bir gül bahçesine girercesine, hayatlarının baharında toprağa düşen şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize baş sıhhati diliyorum. Bizim inancımızda şehitler ölmez lakin bu ülkeye ve millete kem gözle bakan her insanın akıbeti berbat olacaktır. Türkiye kendi güvenliği için, sonları ortasında ve hudutları haricinde belirlediği alanlarda her türlü tasarruf hakkına sahiptir. Bu hakkımızı kullanmamızın önüne kimse geçemez.”

Komutanlarla görüştü: Gayretinizi kutluyorum

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar birlikteinde Genelkurmay Lideri Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet kumandanlarıyla birlikte 3. Piyade Tümen Komutanlığının Harekat Merkezi’nden, Irak’ın kuzeyindeki terör amaçlarına yönelik devam eden Pençe Kilit Harekatı’na katılan birliklerin kumandanları ile görüntü konferans toplantısı gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da toplantıya telefonla katılarak alandaki birliklerin kumandanlarına hitap etti.

Erdoğan, şunları söylemiş oldu: “Tabii ki orada canımız yanıyor lakin bunun hesabını fazlaca ağır soruyorsunuz. Şehitlerimizin kanları yerde kalmadı, kalmıyor ve inanıyorum ki bundan sonda da kalmayacak. Şehadet yolu fazlaca kutsal, kutlu bir yol. Bu kutlu yolda da Mehmetçiğimizin bugüne kadar verdiği çaba her insanın bilhassa de siz komuta kademesinin malumudur. Şu anda epeyce güç kış kurallarında gerek Pençe Kilit ile Zap’ta, gerekse Suriye’nin kuzeyinde bu biçimde kıymetli bir çaba bu biçimde değerli bir vakitte veriliyor. İnanıyorum ki bu çabanın sonucu de hayli uygun, iyi olacak. Bu gayretin sonucundaki zafer, bizleri geleceğe yönelik bir mutluluğa götürecektir. Sizleri bilhassa şahsım, ailem, milletim ismine kutluyorum. Uğraşımız mübarek, yolumuz aydınlık olsun.”

‘Suriye ile de iş yoluna girebilir’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, evvelki günkü Konya ziyaretinde Gençlik Buluşmaları’nda gençlerle bir ortaya geldi. Erdoğan, özetle şunları söylemiş oldu:

GENÇLERİMİZ KARŞILIĞI VERECEK: Birileri her ne kadar gençlerimize çantada keklik olarak bakıyor olsa da lakin onlara da gençlerimiz inşallah, önümüzdeki haziranda gereken yanıtı verecekler.

MISIR İLE BAĞLAR: Sayın Sisi ile yaptığımız toplantıda, ben kendisine onu da söylemiş oldum; bizim Mısır halkıyla bağlarımız farklı, tarih orada var. Son devirde, bir 9 yıllık süreç içerisinde bir külfet yaşadık. O akşam bilhassa de Katar Emiri’nin ortaya girişiyle bu adımı attık. O ezayı aştıktan daha sonra da bir 45 dakika kadar Sayın Sisi ile dar kapsamlı bir görüşme yaptık. ‘Şimdi alt seviyede bakanlarımız gidiş gelişleri başlatsınlar, daha sonrasında da biz görüşmelerimizi genişletelim. Akdeniz’de Türkiye-Mısır içinde bu biçimde bir badire yaşanmaması gerekir’ dedik. Çok farklı birtakım şeyler daha ortamızda konuştuk. Kendisi de bu toplantıdan fazlaca keyifli olmuş.

SİYASETTE KÜSLÜK OLMAZ: Bizim körfez ülkeleriyle olan küslüğümüzü menfaate çevirmek isteyenler oldu. Bunlar giderilince oyunlar bozuldu. Artık bizim Birleşik Arap Emirlikleri ile münasebetlerimiz çok düzgün bir pozisyonda, daha da yeterli olacak. Bundan daha sonraki süreçte nasıl Mısır ile bu iş yoluna girdiyse tıpkı biçimde Suriye ile de bu iş yoluna girebilir. Siyasette küslük olmaz. ANKARA Milliyet