Yasemin Sakallıoğlu “Komik olmayan insanlara hayli üzülüyorum”

melegimsin

Member
Her hafta Türkiye ve gündeme dair mevzuları ve farklı ilgi alanlarından ağırladığı sürpriz konuk sanatkarları ile dikkat çeken “İbrahim Selim ile Bu Gece”nin bu haftaki konuğu başarılı komedyen Yasemin Sakallıoğlu oldu.

Kuvvetli PSM’nin sevilen programı “İbrahim Selim ile Bu Gece”nin bu haftaki konuğu sevilen komedyen Yasemin Sakallıoğlu samimi itirafları ve eğlenceli tutumuyla geceye damga vurdu.

Çocukluk senelerından beri komik olmanın kendisi için değerli olduğunu anlatan başarılı oyuncu; “Ben çok yakışıksız bir çocuktum, çocuğun berbatı olur mu demeyin ben öyleydim zira. Beşerler beni ‘aman ne tatlı bir çocuk’ diye sevmezdi. Ben de bundan dolayı daima taklit ve espri yapardım küçükken ve insanlara da komik midiye sorup onay alma muhtaçlığı duyardım.” sözlerini kullandı.

Programın sevilen kısmı “Gözlerimin İçine Bak”ta İbrahim Selim tarafınca kendisine yöneltilen sorulara samimiyetle yanıt veren başarılıkomedyen, “Komik olmayan bir latifeye güler misin?” sorusuna verdiği; “Ben komik olmayan insanlara fazlaca üzülüyorum. Bir kezinde bir programa gitmiştim ve bana hiç gülmemişlerdi. Bu duruma hayli içerlemiştim ben de. O günden daha sonra hiç komik olmayan insanlara ve yaptıkları latifelere kendimi yararcasına gülüyorum. Güleyim sonuçta ne olacak hızımı mezara götürecek halim yok, neyi esirgiyorum ki.” cevabıyla stüdyodaki herkesi kahkahalara boğdu.

‘’Çok profesyonel dedikodu yaparım.’’

Programın tıpkı kısmında ‘Çok profesyonel dedikodu yaparım, dedektif tutması lazım. Hiç kimse asla anlayamaz, karşımdakine de hayli büyük kelam verdiririm. Dedikodu yapmak isteyen beni bulsun. Bende kalır, karşı tarafta da kalmasını sağlarım.’ kelamlarıyla samimi itiraflarda bulundu. “Hiç reddedildin mi?” sorusuna ise; “Konservatuvar imtihanlarında iki defa reddedildim. Üçüncü seferimde kazandım. İmtihanda hayli heyecanlanıyordum, hatta en sonunda imtihanda ‘Hocam vallahi yetenekliyim lakin heyecandan belirli edemiyorum.’ dedim. daha sonra beni seçtiler sağ olsunlar. kimi vakit dürüst olmak hayat kurtarıyor.” yanıtını verdi.

“Annemin evlenmemi istediği vakitte ben konservatuvara girdim.

Konservatuvara 28 yaşında başlayan başarılı komedyen; “Annemin evlenmemi istediği vakitte ben konservatuvara girdim. 28 yaşında başladığım için biraz tuhaf bir durumda da kaldım elbette. Sınıf arkadaşlarımın hepsi benden on yaş küçüktü. Ben sonuçta mahalle kültürüyle yetişmişim onlar toplumsal medyanın direkt içerisine doğmuş. Bu durum da arkadaşlık ve bağlantı kurma konusunda çok güç vakit içinder yaşamama sebep oldu ne yazık ki.” kelamlarıyla eğitim sürecini anlattı.

Kendisinin bayan komedyen olarak lanse edilmesinden rastgele bir rahatsızlık duymadığını da vurgulayan Sakallıoğlu; “Medyada bayan komedyen olarak yer almak beni rahatsız etmiyor. Şayet bir erkeğin muadili olarak konumlansaydım bu biçimde sorunlu bir durum olarak gorebilirdim bunu. Atıyorum bilmem kimin dişisi diye bir söylemi kabul etmem mümkün olmaz şüphesiz. Lakin dünyada bile oyunculukta, ödüllerde bayan oyuncu erkek oyuncu ayrımı oluyor. Bunun rahatsızlığını hayatıyorum hiç.” tabirlerini kullandı.

Evvelden müzik kelamı yazdığını da anlatan başarılıkomedyen; “Çok önce müzik kelamı yazıyordum, ancak artık yazmıyorum. En son 9 – 10 sene evvel yazmışımdır muhtemelen. aslına bakarsan epey berbat müzik kelamları yazıyorum, hem fazlaca berbat hem fazla arabesk oluyor.” kelamlarının akabinde dokuz sene evvel kelamlarını yazdığı son müziğini söyleyerek stüdyodaki herkesi büyüledi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı