VakıfBank’tan, Şampiyonlar Ligi’nde de tıpkı tarife: 3-0

MoneyBall

Administrator
Yetkili
Admin
VakıfBank, CEV Şampiyonlar Ligi B Kümesi dördüncü maçında Finlandiya temsilcisi LP Salo’yu 3-0 mağlup etti. VakıfBank’ta Chiaka Ogbogu 20 sayıyla müsabakanın en skorer ismi olurken Buket Gülübay ise en pahalı oyuncu seçildi. Sarı-siyahlılar bu biçimdece kümesinde 4’te 4 yapmış oldu. VakıfBank altyapısında yetişen 2003 doğumlu Selin Adalı bu müsabakada mesleğinde birinci bir CEV Şampiyonlar Ligi çabasında müddet aldı.

Son Dünya, Türkiye Ligi ve Türkiye Kupası Şampiyonu VakıfBank, CEV Şampiyonlar Ligi’nde ağırladığı LP Salo’yu 3-0 mağlup etti. B Grubu’nda yer alan sarı-siyahlılar bu biçimdece namağlup liderliğini sürdürdü. VakıfBank bu sonuçla birlikte yeni yıldaki dördüncü maçını da kazandı. Sarı-siyahlılar bu müsabakalarının hiç birinde rakiplerine set vermedi.

VakıfBank Spor Sarayı’ndaki uğraşa süratli bir giriş yapan VakıfBank birinci sette rakibine sadece 9 sayı verdi. Sarı-siyahlılar, daha çekişmeli geçen ikinci sette de üstün taraftı ve 25-21’lik skorla durumu 2-0’a getirdi. Son seti ise 25-20 ile hanesine yazdıran VakıfBank müsabakayı 3-0 kazandı.

VakıfBank’ta Chiaka Ogbogu 20 sayıyla müsabakanın en skorer ismi olurken Meryem Boz 14, Gabi ise 13 sayıyla çift hanelere ulaşan öbür oyuncular oldu. Müsabakasının En Bedelli Oyuncusu mükafatına ise sarı-siyahlıların pasörü Buket Gülübay layık görüldü.

Giovanni Guidetti: “Sahaya yüzde yüzümüzü vermek için çıktık”

Müsabakanın akabinde açıklama yapan VakıfBank Başantrenörü Giovanni Guidetti, “Bugün hoş bir maç oldu. Bizi izlemeye ve desteklemeye gelen seyircilerimize alanda en düzgün voleybolu izletmemiz gerekiyor. Biz de hem seyircimize birebir vakitte rakibimize duyduğumuz hürmetten dolayı her vakit alana yüzde yüzümüzü vermek için çıkıyoruz. Bugün de bunu gerçekleştirdiğimiz için memnunum. Salonda mükemmel bir atmosfer vardı. Bizi desteklemeye gelen herkese teşekkür ediyorum” tabirlerini kullandı.

Buket Gülübay: “Şampiyonlar Ligi’ndeki birinci gayemiz kümemizi önder tamamlamak ve bu yolda ilerliyoruz”

Müsabakanın en pahalı oyuncusu seçilen Buket Gülübay ise, “Şampiyonlar Ligi’ndeki birinci maksadımız kümemizi önder tamamlamak ve bu yolda ilerliyoruz. Taraftarımıza teşekkür etmek istiyorum. Bugün epeyce hoş bir atmosfer vardı. Biz de güzel bir performans ortaya koyduk. Artık ligdeki maçımıza odaklanacağız” formunda konuştu.

Selin Adalı: “Benim için şahane bir deneyim oldu”

Bu müsabakada VakıfBank altyapısından yetişen 2003 doğumlu Selin Adalı mesleğinde birinci defa bir CEV Şampiyonlar Ligi çabasında müddet aldı. Maçın akabinde konuşan genç libero “Geçtiğimiz dönem A ekiple ligde müddet bulmuştum. Bu dönem hocamız bana Şampiyonlar Ligi’nde fırsat verdi. Benim için kusursuz bir deneyim oldu. Tüm kadromuz da bana fazlaca dayanak oldu. Koçumuza ve ekip arkadaşlarıma epey teşekkür ediyorum” dedi.

VakıfBank sıradaki maçında, Misli.com Sultanlar Ligi’nde 23 Ocak Pazar 17.00’de Fenerbahçe Opet’e konuk olacak.

VAKIFBANK – LP SALO: 3-0

SALON:
VakıfBank Spor Sarayı

HAKEMLER: Evgeny Makshanov, Eldar Zulfugarov

VAKIFBANK: Buket Gülübay 2, Chiaka Ogbogu 20, Melis Gürkaynak 5, Gabi 13, Meryem Boz 14, Michelle Bartsch-Hackley 8, Aylin Acar (L) 1

LP SALO: Jessica Kosonen 10, Jenni Jantunen 1, Georgia Christina Andrikoupoulou 12, Maria Nyman 2, Elena Becheva 1, Linnea Kuusela 5

SETLER: 25-9, 25-21, 25-20

SET MÜHLETLERİ: 63 dakika (16’,23’,24’)

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı