Üniversite imtihanına giren Melek İpek, bayanlara seslendi: Ayaklarının üzerinde dursunlar

EliteDizqn

Active member
Melek İpek, Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde, senelerca kendisine azap eden ve kendisini vefatla tehdit eden Ramazan İpek’in vefatına sebep olduğu nedeni öne sürülerek mahkemece tutuklanmıştı.

Antalya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 3’üncü duruşmada, ‘meşru savunmada sonun aşılması mazur görülebilecek bir heyecan, kaygı ve telaştan ileri gelmiş ise faile ceza verilmez’ kararı mucibince tahliyesine karar verilen İpek, 108 gün daha sonra hür bırakılmıştı.

Tahliye edildikten daha sonra ailesinin de yaşadığı Kovanlık Köyü’ndeki çiftlik meskenine geçen İpek, günlerini burada geçirmeye başladı. Kızları Ceylin Deniz (10) ve İkra Işık ile bir arada ders çalışan İpek, üniversite imtihanına hazırlandı. Maksadı matematik öğretmenliği olan İpek, bugün YKS’nin birinci oturumu Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) milyonlarca aday üzere ter döktü.

‘BEN DE KIZIMI İMTİHANA GETİRECEĞİM’

Gece uyuyamadığını anlatan Melek İpek, imtihan öncesi heyecanını paylaştı. İpek, hayli heyecanlı olduğunu ve herkese muvaffakiyetler dilediğini belirterek, “Sınava 3’üncü teşebbüs, inşallah kazanacağım. Kazanamazsam da seneye tekrar deneyeceğim zira hayli fazla çalışmak için müddetim olmadı. İmtihana küçük kızım İkra ile geldim. Bana takviye olacak. İnşallah ilerleyen vakitte ben de kızımı imtihana getireceğim” dedi.

ANNESİNE MUVAFFAKİYETLER DİLEDİ

Annesinin imtihanının bitmesini dışarıda dayısıyla birlikte bekleyen İkra Işık İpek ise “Çok heyecanlıyım, anneme muvaffakiyetler diliyorum” diye konuştu.

Melek İpek’in kardeşi Göksel Çelik de “Küçük yeğenimle bir arada geldik. İmtihana gideceğiz, diye sabah erkenden ablam bizi kaldırdı. Onun heyecanıyla biz de telaşlıyız. İnşallah imtihanı hoş geçer ki hayatının geri kalanını daha hoş yerlerde geçirir. Daha düzgününü yapar. İnşallah bundan daha sonraki ömründe epeyce daha keyifli olur” dedi.

‘AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ’Nİ KAZANMAK İSTİYORUM’

İmtihan çıkışı birinci vakit içinderda kızı İkra Ziya’ya sarılan Melek İpek, “Bildiklerimi, elimden geleni yaptım. İyisi artık. Gayem matematik öğretmenliği, Antalya’da yaşadığım için de Akdeniz Üniversitesi’ni kazanmak istiyorum. şayet olmazsa seneye tekrar deneyeceğim” diye konuştu.

Bayanlara da seslenen İpek, “Kazanamadık, diye bir şey yok. Bu hayatta yapamayacağımız bir şey yok. Elimizden gelenin en güzelini yapmak için uğraşacağız. Okusunlar, ayakların üzerinde dursunlar” dedi.