Türkiye’nin En İtibarlı Spor Mükafatı 68. “Gillette Milliyet Yılın Sporcusu” Mükafatları İçin Büyük Heyet Toplantısı Gerçekleştirildi

MoneyBall

Administrator
Yetkili
Admin
P&G’nin erkek bakımında önder markası Gillette ile Milliyet Gazetesi’nin mesken sahipliğinde gerçekleştirilen Türkiye’nin en itibarlı ödül merasimini olan 68. Gillette Milliyet Yılın Sporu Ödülleri’nin büyük heyet toplantısı gerçekleştirildi. Halk oylamasına sunulacak olan 2021 yılının spordaki enleri, heyet tarafınca belirlendi.

Sporun birleştirici ve güzelleştirici gücüne inanarak 1954 yılında yola çıkan gün geçtikçe güçlenerek günümüze kadar uzanan Türkiye’nin en itibarlı spor ödül merasimi ‘Milliyet Yılın Atleti Ödülleri’ için spor topluluğunun önde gelen isimleri heyet toplantısında buluştu. Bu yıl, 68.’si düzenlenecek, dünya spor tarihinin en itibarlı ve uzun soluklu ödül merasimi olan Gillette Milliyet Yılın Sportmeni Mükafatları öncesinde adayların belirlenmesi için T.C. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Muharrem Mehmet Kasapoğlu, Demirören Holding İdare Heyeti Lideri Yıldırım Demirören, Türkiye Futbol Federasyon Lideri Nihat Özdemir başta olmak üzere, ülkemizin önde gelen spor muharrirleri ve spor insanları bir ortaya geldi.

Sporun ve atletin her vakit yanında olan P&G’nin önder erkek bakım markası Gillette; A Ulusal Kadro, E-Spor, ferdi sportmen sponsorluğu, kulüp lisans mutabakatlarının yanı sıra 68 yıllık bir geçmişe sahip olan Yılın Sportmeni Ödülleri’nde 7 yıldır isim sponsorluğunu üstleniyor. Ayrıyeten projede kullanılan her bir oy ise toplumsal sorumluluk projelerine katkı olarak dokunuyor. 2020 yılında Gillette Milliyet Yılın Atleti Mükafatları kapsamında, 20 okuldan 15.000 öğrenciye spor ekipmanı bağışında bulunuldu.

T.C. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu; “68. Gillette Milliyet Yılın Atlet Mükafatları adaylarının herkese güzel olmasını diliyorum. 68 yıl, lisana kolay. Bu geleneğin bugünlere gelmesinde emeği olan herkesi hürmet ve rahmetle anıyorum. Tertibin bugünkü temsilcileri P&G ve Demirören ailesini de tebrik ediyor ve bu aktifliği birçok yıllare erişmesini temenni ediyorum. Spor, kuvvetli bir misyonunu ile taşıyan ve birleştiren bir olgu. Bir dinamizmi, sevgi iklimini doğuran bir öge. Sporun gelişmesi, tabana yayılması ve her insanın spora erişimi, bizim bakanlık olarak birinci öncelikli gündemimiz.

Ülkemizin geldiği nokta itibariyle son süreçte sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonu ile Türkiye’nin dört bir yanında sporda önemli ve büyük bir fizikî bir altyapı var. Muvaffakiyetlerin ardında büyük emekler var. Başta sportmenlerin alın terleri, motivasyonları, inançları ve azimleri var. Bu işe gönül veren antrenörlerin emekleri var. Yöneticiler, federasyonlar, bakanlık teşkilatları, atletlerin aileleri üzere görünen görünmeyen kahramanlar var. 2020 Tokyo ve Paralimpik Oyunlarında bunun hoş sonuçlarını yaşadık. Bu hoş memnunluğu paylaştık. 2019 yılında bol başarılı bir müddetç yaşadık. bu biçimde bu başarılanın öncü olduğunu ve bu muvaffakiyetleri olimpiyatlarda taçlandıracağımız belirtmiştim. Artık bu çıtayı yakaladık. 2020 Tokyo ve Paralimpik Oyunlarının süreci tüm atletlerimizin için öncü süreçti. 2024 ve daha sonraki süreçlerde bu muvaffakiyetleri atletlerimiz fazlaca üstleri taşıyacaklarına inanıyorum.

Her yıl bayan sayısı artan bir heyet var burada. Bayanları sporda daha kuvvetli ve görünür kılmanın uğraşını veriyoruz. Spordaki bayan politikalarımızı güçlendirmek istiyoruz. Olimpiyatlarda ve Paralimpik Oyunlarda bayan atletlerimiz hem kota gayretlerinde birebir vakitte oyunlarda büyük muvaffakiyet gösterdiler. Grup oyunlarında voleybol ulusal grubumuzun ortaya koymuş olduğu muvaffakiyetler ortada. Hafta sonu Voleybol Dünya Şampiyonası’nda bir kadromuz şampiyon olurken başka grubumuz üçüncü olarak tamamlaması büyük muvaffakiyet. Büyük mutluluklara yürüdüğümüz yol var. Bu başarıyı birlikte güçlendireceğimize inanıyorum. Bizler bu emel doğrultunda kâfi ki gayrete ortak olalım.

Bilhassa Türk sporu denilince birkaç spor branşının akla geldiği günlerden artık biroldukca branşın akla geldiği günlere geçtik. Sporda erişilebilirlik başarılı olduğumuz husus. Bunu daha da yükselteceğiz. Branş çeşitliliğini giderek arttıracağız. Okçuluktan, jimnastiğe, yüzmeden yeni branşlara yelken açacağız. Bağlantı topluluğunda futbolun olağan olarak tanınan branş olmasından dolayı ona uygun halde kuvvetli istikametini var. Lakin Türkiye’de biroldukça branşta bu ilgili hak eden bir epeyce muvaffakiyet var. bir fazlaca genç ve başarılı sportmen arkadaşlarımız var. Bu manada onları daha kuvvetli motive etmek yolunda daha epey çalışmamız gerek. Devlet olarak, özel dal olarak, farklı kurum ve kuruluşalar olarak bunu güçlendirmek zorundayız. Bu muvaffakiyetleri hak eden bir milletimiz var. Milletimizin olimpiyatlarda nasıl kenetlendiğini gördük. Bundan da büyük memnunluk duyduk ve büyük gurur yaşadık. Ben inanıyorum ki sporu tabana yayma siyasetimiz, sporu erişilebilir kılma siyasetimiz her geçen gün devam edecek. Hem olimpiyatlarda hem paralimpik oyunlarda uğraş eden tüm atlet kardeşlerimi, ailelerimizi tebrik ediyorum. 68. Gillette Milliyet Yılın Atlet Mükafatları adaylarının da iyi olmasını diliyorum” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Nihat Özdemir
; “68 yıldır sürdürülen bu tertip için Milliyet ve Gillette ailelerine spor ismine teşekkürlerimi sunuyorum. Klasik hale gelen bir tertibi 68 yıl sürdürmek büyük muvaffakiyet. Bugün, erkek futbolundan fazla bayan futbolunda konuşmak istiyorum. Bu heyette bu kadar hanımefendi olması beni hayli memnun ediyorum. Artık bizler bayan futbolunun da konuşulmasını istiyoruz. Bayan Muhteşem Ligi başladı. Çok sayıda müracaat adlık ki iki kümeye ayrıma zorunda kaldık. Maçlarımız da başladı. Beşiktaş-Fenerbahçe derbisi oldu. Hoş başlangıç oldu. Umarım hoş de sonu olacak. Ulusal kadromuza hoş futbolcular da yetiştirecek. Milliyet ailesine de bayan futboluna gösterdiği ilgiden dolayı epeyce teşekkür ediyorum. Umarım bu mükafatın 100.yılında bayan futbolcularımızı daha sık görürüz bu listede” yorumunu yaptı.

Demirören Holding İdare Şurası Lideri Yıldırım Demirören; “Öncelikle sayın bakanımız, kıymetli liderlerimiz ve sporun değerli isimlerle buluşmaktan fazlaca memnunuz. Sayın Bakanımıza da her yıl bu toplantıya katıldığı ve büyük katkı sağladığı için teşekkür ediyorum. Her geçen sene büyüyen bir tertip yaşıyoruz. Hanımefendi katılımcılarımızı da gördükçe epeyce memnun oluyorum. Bunun devam etmesini de temenni ediyorum” halinde konuştu.

Tankut Turnaoğlu: “Sporun birleştirici gücüyle Gillette’i ortak paydaşta buluşturuyoruz”

68.’si düzenlenecek olan dev tertip öncesi 2021 yılına damgasını vuran aday atletlerin belirlendiği görüşmede konuşan P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya İdare Heyeti Lideri Tankut Turnaoğlu: “Sporun birleştirici ve güzelleştirici gücüne inanarak çıktığımız bu serüvende, 68. Gillette Milliyet Yılın Atlet Ödülleri’nin, bu yıl 7. defa paydaşı olmanın memnunluğu ve gururu ortasındayız. Her atlete, her kuruma ulaşmak; muvaffakiyetlerinin gerisinde bir destekçisi olma yolunda süratimizi kesmeden devam ediyoruz. P&G olarak bünyemizdeki markalarımızla, dünya çapında 5 milyara yakın insanın hayatına dokunuyoruz. P&G olarak yalnızca eserlerimizin odağında kalmayarak; sıhhat, hijyen ve spor alanında da topluma yarar sağlayan biroldukça projede insanların hayatlarına dokunmak ve hayatları güzelleştirmek için tüm gayretimizle çalışıyoruz. Sporu ise bu bağlamda epey değerli bir noktaya konumlandırıyoruz. Türkiye’de faaliyet gösteren markalarımızdan, futbol, basketbol ve voleybol başta olmak üzere alternatif spor kollarından, olimpik atletlerimize kadar muvaffakiyetin ve gayretin bir paydaşı olmaya devam ediyoruz. P&G olarak Türkiye’de spor külçeşidini yaygınlaştırmak emeliyle Olimpik Hareket’teki bedelli iş ortağımız Türkiye Ulusal Olimpiyat Komitesi ile özel iş birliklerine imza attık. P&G’nin önder erkek markası Gillette olarak da gücümüze inanarak; her vakit sporun bir paydaşı olmanın memnunluğunu yaşadık. A Ulusal Ekip, E-Spor, ferdi atlet sponsorluğu üzere mutabakatların yanı sıra; İstanbul’un üç güzide kulübü olan Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray ile de kulüp lisans mutabakatlarına imza attık. Sporseverlerin verdiği her bir oyun bedel kazanması ismine, Türkiye Ulusal Olimpiyat Komitesi, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun liderliği ve tüm bakanlık takımının de dayanağı ile birlikte, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde muhtaçlık sahibi okullara spor materyali yardımı yaptık. Geçen sene pandemi niçiniyle uzaktan eğitim sorunu yaşayan öğrencilerimize de Kocaeli Valiliği ve Kocaeli Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü ile birlikte tablet dayanağı sağladık. Son olarak 67. Gillette Milliyet Yılın Atleti Ödül Töreni’nde atılan her bir oyu muhtaçlık sahibi okullara gereç dayanağı olarak dağıtıyoruz. Bu noktada maksadımız; sporun bir paydaşı olarak gereksinim sahibi çocuklarımıza dayanak olmak ve sporun uygunlaştırıcı gücü ile hareket ederek kalplere dokunmak.. Her yıl büyüyerek güçlenen Gillette Milliyet Yılın Sportmen Ödülleri’nin adaylarını belirlemek için burada toplandık. Siz kıymetli spor erkeklerinın bu projenin büyümesi ve desteklenmesi konusunda yapmış olduğunuz atılımlar bizim için fazlaca kıymetli. Bizler sporu epey seviyoruz ve bu oyunda olmayı, takviyemizi her geçen gün artırarak sürdüreceğimizi belirterek, tekrar siz fazlaca değerli konuklarımızla bugün burada yer almaktan dolayı duyduğum memnuniyeti şahsım ve P&G ailesi ismine iletmek istiyorum” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı