Soft Analog’un beş modülden oluşan “içinde Dünyanın” isimli EP’sinin yeni modülleri tüm dijital müzik platformlarında yayınlandı.

melegimsin

Member
Modüllerinde, çağdaş dünyadan ve bu tertibin ortasındaki beşerden, çağdaş hayatın yarattığı hislerden, farkındalıklardan bahseden Soft Analog, geçtiğimiz aylarda çıkardığı Kaçardım ve Aralar’in akabinde yeni üç müziğini daha sevenleriyle buluşturdu. Dinleyicilerinin alışık olduğu şekillerini devam ettiren ikilinin Morrie Records etiketiyle çıkan içinde Dünyanın EP’sindeki devam kesimleri olan Bir Çırpıntı Var, Kim Gösterir Bana Nasıl Olunmalı? ve Seyahat da özgür tınıları ve kuvvetli kelamlarıyla dikkat çekiyor.

EP’deki yeni kesimlerde eski synthler ile yumuşak ve chill havayı bozmadan sürdüren Soft Analog, şehir ömrüne kişisel bir perspektiften bakarken bununla birlikte toplumsal bir eleştiri de yapmayı ihmal etmiyor. Yarattıkları zıtlık hissiyle Bir Çırpıntı Var, Kim Gösterir Bana Nasıl Olunmalı? ve Seyahat kesimlerinin dinamik gücünü koruyan küme, müzikseverlere melankolik havayı da solutmayı başarıyor.

EP’deki Üç Yeni Kesimin Klibi Yakında YouTube’da

Morrie Records etiketiyle yayınlanan içinde Dünyanın EP’sinde yer alan üç yeni modülün klibi de yakın vakitte YouTube’da müzikseverlerle buluşacak. Soft Analog’un kısa müddet evvel yayınladığı Aralıklar ve Kaçardım’ın kliplerinin akabinde yeni yayınlanacak üç kesimin klibi ile kıssa tamamlanacak. İkilinin yeni EP’sinde yer alan tüm modüllerin kliplerinin direktörlüğünü ise Selçuk Demirci yaptı. Kliplerde, kamera karşısında performans sanatkarları Umut Sevgül ve Özgür Kavurmacıoğlu yer alıyor. Bunun yanında küme üyeleri Ömer Çelik ve İdil Tavşanlı tarafınca kaydedilen manzaralardan de EP’yi hazırlama süreçlerini anlatan bir belgesel hazırlandı. Morrie Records yapımcılığında kurgusu tamamlanan belgesel dijital platformlarda izleyiciyle buluşacak.

Soft Analog’un Morrie Records etiketiyle 2 Temmuz’da yayınlanan üç kesimi Bir Çırpıntı Var, Kim Gösterir Bana Nasıl Olunmalı? ve Seyahat’un kelamları, EP’nin daha evvel yayınlanan iki kesimi Aralıklar ve Kaçardım’da da olduğu üzere; küme üyeleri İdil Tavşanlı ve Ömer Çelik tarafınca yazıldı. Kesimlerin mastering’inde ise Başar Yurtçu’nun imzası bulunuyor.

Soft Analog’un içinde Dünyanın EP’sinde yer alan Bir Çırpıntı Var, Kaçardım, Kim Gösterir Bana Nasıl Olunmalı?, Uzaklıklar ve Seyahat tüm dijital müzik platformlarından dinlenebilir.

“BİR ÇIRPINTI VAR” MÜZİK KELAMLARI

Üst daha da üst yükselenler, gökleri delenler.

Bu kentte her taraf telaşe

Çarparak omuza çarparak ilerler, etraftaki sokaklar.

Bu kentte devam eder hengâme

Bir çırpıntı var,

İçimde rahatsız.

Düşünmeden dursam,

Yarına kadar.

Bir çırpıntı var,

İçimde rahatsız.

Düşünmeden dursam,

Yarına kadar.

Günden güne yaklaşıyoruz üst üste,

Bu duvarlar bizi korur ne vakit içinder?

Uzaktan izler bizi, başkaları

Düşünmez kimse her gün niye uyanır,

Bıkkın bir tasayla

Bu kentte devam eder telaşe

Bir çırpıntı var,

İçimde rahatsız.

Düşünmeden dursam,

Yarına kadar.

Bir çırpıntı var,

İçimde rahatsız.

Düşünmeden dursam,

Yarına kadar.