Sezen Erol’un Yeni Teklisiyle “Uyan”maya çağırıyor

melegimsin

Member
bir daha dönüş yapan ve kendi tabiriyle “Pandemi sürecinin en sevdiğim meyvelerinden biri” sözünü kullanan Sezen Erol’un yeni teklisi “Uyan” tüm dijital müzik platformlarında yayınlandı.

Mesleğinin birinci senelerında severek yaptığı müziğe orta veren ama yogayla tanışmasının çabucak akabinde sahip olduğu gerçek yeteneğini bir daha konuşturan Sezen Erol’un yeni teklisi Uyan tüm dijital müzik platformlarında müzikseverlerle buluştu. Geçtiğimiz yıl pandeminin birinci ortaya çıktığı periyotlarda konutta epey vakit geçirdiği müddet boyunca Türkçe müzikler yazarak besteleyen ve müziğe olan yatkınlığını pahalandıran Erol’un “Pandemi sürecinin en sevdiğim meyvelerinden biri” diye tanımladığı yeni teklisi Uyan, teknik altyapısıyla da yogadan esintiler taşıyor. Erol’un eğitmenlik yapıp kendini adadığı yogadan ilham alarak kelamlarını yazdığı yeni teklisi Uyan, müzikseverler tarafınca beğeniyle karşılandı.

Yoganın Olumlu Gücü Sezen Erol’un Yeni Teklisi “Uyan”da

Yoga eğitmenliğini bıraktığı senelerda akıl hocası Çetin Çetintaş’ın yönlendirmesiyle sahip olduğu gerçek yeteneğin müzik söylemek olduğunun bir daha farkına varan Sezen Erol, tüm çalışmalarını uzun yıllar evvel yaptığı bestelerin icrasıyla devam ettirirken Uyan’ı çıkardı. Kelamlarını yazarken pandeminin kendini bir daha keşfetme olgusundan faydalanan Erol, yeni teklisi Uyan ile yoganın fark yaratan aurasını birleştirdi. Gerçeği aramak, güneşi selamlamak, derim bir nefes, yolda olmak, uyanmak, kalbini açmak, kendin olmak, aydınlanmak ve mahzurlardan arınmak sözleriyle yogadaki akışı, güç ve konsantrasyon çalışmalarını buluşturan Erol, ses gücünün insan zihnine olan tinsel tesirini de ortaya çıkardı.

Sezen Erol’un “Heyecanla ve memnunlukla işledim müziğin her bir kelamını ve bestesini” dediği yeni teklisi Uyan’ın kelamı ve bestesi kendisine ilişkin. Aranjesini Volkan Konuk’un üstlendiği teklinin bas gitarında Salih Yeniev, solosunda ise Cem Sarıoğlu’nun imzası yer alıyor.

Sezen Erol’un yeni teklisi Uyan, tüm dijital müzik platformlarından dinlenebilir.

Künye

Artist: Sezen Erol

Söz/Beste: Sezen Erol

Aranje: Volkan Konuk

Elektro gitar: Cem Sarıoğlu

Bas gitar: Salih Yeniev

Davul: Alper Celbiş

Ayrıyeten Teşekkür: Gizay Büyükdoğanay

Fotoğraf: Cihan Mert Karayazı

Müzik Kelamları

Artık bitti kendimden kaçmıyorum.

Uyandım duştan,

gerçeği arıyorum.

Erken kalktım, güneşi selamladım

şükrettim içimden,

derin bir nefes aldım

İi yaaahaaa

İi yaaaheee

Gidiyorum hiç araç yok

Rotam yok

Yoldayım

Sen de uyan

Aç kalbini uyan

Kendin olmaya

gereksinimin var

————oooo—————

Aydınlandım geçmişimle barıştım.

Zihnimle savaştım,

mahzurlardan arındım.

Tüm tecrübeleri

doldurdum sırt çantama.

Bunlar kâfi bana.

Karmamda ne kaldıysa.

İi yaaahaaa

İi yaaaheee

Sen de uyan

Aç kalbini uyan

Kendin olmaya

muhtaçlığın var

Sezen Erol Hakkında

Konya’da doğan Sezen Erol, çocukluk yıllarını Kuşadası’nda geçirdi, ilkokulu ve liseyi burada okudu. çabucak sonrasındasında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde Fransız Lisanı ve Edebiyatı’nı kazandı. Okuduğu kısımdaki gençlerin oluşturduğu rock kümesinde solistlik yaparak müziğe birinci adımını attı. Gündüz okula devam eden Erol, akşamları Alin’s Kafe’de, bahar şenliklerinde, otellerde ve çeşitli tertiplerde sahne aldı. Üniversiteyi bıraktıktan daha sonra beş yıl süren müzik ömrüne en son Kuşadası Hayal Kahvesi’nde “Patron” isimli kümenin solistliğini yaparak devam etti sonrasındasında müzik hayatını sonlandırdı. Meslek arayışına başladıktan daha sonra bir kitapçıda işe girdi, yaklaşık bir yıl geçmeden ayrıldı. çabucak sonrasında Borajet’te yaklaşık bir yıl hosteslik yaptıktan daha sonra aradığı mesleğin o olmadığına karar verdi ve 2017’de birinci yoga eğitmenliğini aldı. Özel dersler verip kendini yoga ömrüne adadı. 2019’da YogaKioo’da uzmanlık eğitimini tamamladıktan daha sonra eğitmenlik mesleğini bir kenara bıraktı ve akıl hocası Çetin Çetintaş’a danışarak aradığı mesleğin esasen sahip olduğu yetenek olan müzik söylemek olduğunun farkına vardı. Artık ise tüm çalışmalarını daha evvelki yaptığı bestelerini icra etme üzerine gerçekleştiriyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı