Seher Onay’ın sunduğu Dokun Hayata’nın konuğu “Şahverdi Ali Eren’di

melegimsin

Member
Özel mevzu ve konuklarıyla Dokun Hayata programında izleyenlerle buluşan Seher Onay, geçtiğimiz günlerde ünlü oyuncu Şahverdi Ali Eren’i ağırladı.
Diziler ve Kültür & Sanat hakkında konuşmalar gerçekleştirilen programda ünlü oyuncu Şahverdi Ali Eren’in Savaşçı dizisine başlama ve karakter rollerinin uzamasıyla ilgili süreçten kelam edildi. Şahverdi Ali Eren açıklamalarında; ” Öncelikle makus karakter dediğimiz, anlatılan kıssanın karşı görüşü yani antikarakter olarak projeye dahil oldum ve 6-7 kısım daha sonrasında öldürüleceğimi biliyordum. Bilhassa söylenmese bile ordaki öykü birçok vakit bu biçimde sonuçlanır. Lakin direktörümüz Murat Saraçoğlu’nun bana doğaçlama yapmam konusunda müsaade vermesiyle öyküm de orda başladı. birinci vakit içinderda gülüş yani olağanda ben o denli gülmüyorum fakat karakterin gülüşünü annemden aldım ve bu da direktörün epeyce güzeline gitti. daha sonrasında yavaş yavaş doğaçlamalarla ek espriler yaptım, oradaki o ayrıntıyı ve farklılığı nazarann kıymetli senaristlerimiz benim üzerime tekrar komik sahneler yazılmaya başlandı. ondan sonrasındasında ise bir sahneyi duygusal biçimde oynayarak duygusal derinliği de ortaya çıkardım, makûs karakter bulunmasına rağmen duygusal derinliği senaristler ve direktöre vermemden dolayı biraz bu istikamete yanlışsız evrilmeye başlandı. Seyfinin devam edebilmesi için kırılma noktası gerçekleşti ve Seyfi uygun tarafa gerçek döndü. ” tabirlerine yer verdi.
Sunucu Seher Onay da açıklamalarında” Aslında Seyfi karakterine epey fazla bildiri yüklendi, Seyfi Savaşçı’nın yumuşak yüzüydü” tabirlerine yer verdi.
Tiyatro oyunlarına da değinen ünlü oyuncu Şahverdi Ali Eren, Karmakarışık isimli oyunu Çiğli’de sahnelediklerini ve bununla birlikte bir fazlaca oyunun çalışmalarına başladıklarını ve başkalarını pandemiden dolayı sahneleyemediklerini söz eden ünlü oyuncu Şahverdi Ali Eren tiyatro çalışmalarına da devam ettiklerini tabir etti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı