Şebnem Bozoklu: “Ben bu Oyunculuk Ortamının Serserisiyim”

melegimsin

Member
Dayı Gösteri bu hafta ünlü oyuncu Şebnem Bozoklu ve yok yok mesleğiyle Enis Arıkan’ı ağırladı. Stüdyonun star ışığıyla dolduğu programda kahkahalar birbirini kovaladı. Dayı’nın gösteri programının bittiğini hatırlatması üzerine Arıkan, “Gain’e geçiyorum Dayı; seni yerinden edeceğim” dedi. “Ben her yerimi yaptırıyorum her gün” diyen Arıkan, starlığın püf noktalarını anlatırken, “Biraz geçersizlik olacak. Herkese sarılıyor üzere yapacaksın lakin daima bir aralık koyacaksın” tabirlerini kullandı. GAİN’İn ses getiren dizisi Hamlet’te gerçek bir kurtla bir arada oynadığını anlatan Bozoklu, farklı rolleri oynamayı sevdiğini söyleterek, “Ben bu oyunculuk ortamının serserisiyim” dedi.

Şebnem Bozoklu ve Enis Arıkan ile Dayı Gösteri, kahkaha, özgüven ve cümbüş noktasında adeta kendi doruğunu gördü. Star ışığını doyasıya yansıtan, hatta kimi vakit Dayı’yı biraz fazla gölgede bırakan Enis Arıkan ve her daim samimi halleriyle Şebnem Bozoklu bir defa daha kendilerine hayran bıraktı. Haftasonuna pamuk üzere girmek için Cuma gecesi Dayı Şov’u seçenler sohbete adeta doydu.

“Ben biraz yılanlık yaparım”

Sohbete Dayı’nın birbirlerini ne kadar tanıdıklarına dair sorularıyla başlayan program konukları, kimin daha hırslı olduğu konusunda, “Enis Arıkan alışılmış ki” diyerek hemfikir oldular. “Kim en yeterli sır saklar” sorusunun karşılığını ise, “Şebnem Bozoklu” diyerek verdiler. Enis Arıkan, “Ben örneğin Ezgi’den duyduğumu çabucak Şebo’ya yetiştiririm. Ben biraz o yılanlıkları yaparım lakin hepsi de arkadaşım, bir biçimde kandırmışım” dedi.

“Üzerime gelme, hayatta ‘Gülben Ergen’ demem”

Dayı’nın “Sektörde herkesle ortası uygun olan, her istendiğinde ağlayabilen bayan oyuncu hangisi” sorusuna, Şebnem Bozoklu “Ezgi Mola” diyerek gerçek cevabı verirken, Arıkan’ın evvel “Aklıma bir isim geldi, güzel ki söylemedim” deyip, daha sonra Dayı ısrar edince, “Üzerime gelme, hayatta ‘Gülben Ergen’ demem” biçiminde yanıt vermesi herkesi güldürdü.

“Gerçek bir kurtla oynadım”

Hamlet’te gerçek bir kurtla oynadığını anlatan Bozoklu, “Herkes kurt köpeği olduğunu sandı lakin hakikaten yırtıcı bir kurttu. Düşünsenize, bir kurtla tıpkı yatağa yatıyorum, bir arada uyanıyoruz, bir arada otomobile biniyoruz…” dedi.

“Başka dünya hoşu kim var diye araştırıldı. Ben çıktım”

Hazal Kaya’nın başrolü oynadığı “Benden Ne Olur” isimli yeni sinemasının vizyona girdiğini anlatan Arıkan, menajerinin birinci başta Emel Sayın için yazdığı rolü daha sonradan kendisine verdiğini söylemiş oldu. “Pandemi periyoduna denk geldi. Emel Sayın bu yüzden sete çıkamadı. Çıkamayınca öteki mavi boncuk kim var, dünya hoşu kim var diye araştırıldı. Anketlerde ben çıkınca olay bana döndü” dedi.

“Ben bu oyunculuk ortamının serserisiyim”

“Bazı oyunculara aşikâr roller yapışır” diyen Dayı’ya, “Hiç sevmem, o denli iş mi olur” diye karşılık veren Şebnem Bozoklu, “Ben niçin oyuncu oldum. bu biçimde daima birebir şeyi yapacağım öteki bir meslek seçerdim. Ben öteki başka şeyler yapabileceğim için oyuncu oldum. Onun da tadını çıkarıyorum. Ben bu oyunculuk ortamının serserisiyim diyebilirim” dedi.

“Yüce rabbim hepsinden bir kesim vermiş”

Arıkan, kendisine yönelik, “Hayattan eksik kalma üzere bir korkun var mı” sorusuna, “Evet var. Bir de epeyce korkuyorum, hepsini deniyorum. Tahminen şarkıcıyımdır lakin farkında değilimdir deyip, O Ses Türkiye’ye çıkıyorum. Tahminen oyuncuyumdur diyorum, Camdaki Kız’a çıkıyorum. Tahminen sunucuyumdur, Dayı’dan iyiyimdir diyorum, gösteri programı sunuyorum. Yani ulu rabbim hepsinden bir kesim vermiş” cevabını verdi. Arıkan, “Şaka bir yana, sanatın ortasında olmak beni epey memnun ediyor. Çalışmayı epeyce seviyorum ve bu bana memnunluk veriyor” formunda kelamlarını tamamladı.

“Ben her yerimi yaptırıyorum her gün”

Dayı’nın “Starlık Nedir, Ne Değildir” ismini verdiği kısımda ise, Enis Arıkan Dayı’ya starlığı öğretmek için masasına geçti. Dayı’nın “Ben de sana dayı olmayı öğreteceğim” demesi üzerine, “Ben dayı olur muyum, ben Ajda Pekkan üzere daima gencecik kalacağım” karşılığını verdi. Dayı’nın “İstesen de olamazsın” formunda latife yollu takılması üzerine ise, “Olamam olamam, Bu kadar estetikle olur muyum, ben her yerimi yaptırıyorum her gün” diyerek stüdyoyu kahkahaya boğdu.

“Ünlülükte biraz geçersizlik olacak”

Starlığın püf noktalarını anlatan Arıkan, “Ünlülükte biraz geçersizlik olacak. Herkese güleryüz göstereceksin; herkes seni sevecek. Herkese sarılıyor üzere yapacaksın ancak daima bir aralık koyacaksın” dedi.

Cuma gecelerinin “delilik diyarı gibi” programı

Dayı Gösteri, her Cuma akşamı saat 23.00’te GAİN’de canlı yayında fiyatsız olarak izlenebiliyor. Okan Bayülgen’den Hülya Avşar’a, Gülşen’den Fatih Ürek’e, Bade İşcil’den Gupse Özay’a bugüne kadar ağırladığı birbirinden “ünlü” ve renkli konuklarının yanı sıra Dayı, kendine has mizahı ve delikanlı talk gösteri usulüyle da giderek daha büyük bir izleyici kitlesine erişiyor. Eğlenceli konukların ses getiren açıklamalarıyla kimi vakit adeta bir “delilik diyarına” dönüşen programın tüm kısımları istenildiği vakit GAİN Premium’da izlenebiliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı