Saran Group 22. Spor Salonunu Fethiye’de Açtı

MoneyBall

Administrator
Yetkili
Admin
Topluma faydalı bireyler yetiştirmek ve gençlere spor sevgisini aşılamak gayesiyle toplumsal sorumluluk çalışmalarına devam eden Saran Group; Türkiye’nin çeşitli vilayetlerinde kullanıma sunduğu spor salonlarına bir yenisini ekledi. Saran Group’un Mustafa Kemal Atatürk’ün ismini taşıyan 22. spor salonu 14 Ocak Cuma günü yapılan açılış merasimi ile Muğla/Fethiye’de hizmete sunuldu.

Şuurlu ve sağlıklı bir kuşak yetişmesine katkı sağlamak maksadıyla, eğitim ve spor alanlarında kurumsal toplumsal sorumluluk çalışmaları yürüten Saran Group; geleceğin atletlerinin yetişmesine takviye olmaya devam ediyor. Bu emel doğrultusunda birinci spor salonunu 2000 yılında Hakkâri Çukurca’da açan Saran Group, 22 yıldır Anadolu’nun her bölgesinde spor salonları açarak Ulusal Eğitim Bakanlığı’na devrediyor.

Bugüne kadar Türkiye’nin dört bir yanında toplam 21 spor salonu açarak gençlerin hizmetine sunan Saran Group; 22. spor salonunu 14 Ocak Cuma günü Muğla’ya bağlı Fethiye ilçesinde açtı. Her vakit olduğu üzere bir daha sarı – lacivert renklerle inşa edilen spor salonun ismi de bir daha “Atatürk Spor Salonu” oldu.

Protokol ve sonlu sayıda davetlinin katıldığı merasimle hizmete sunulan Muğla Atatürk Spor Salonu’nun açılışını Saran Group İdare Konseyi Lideri Sadettin Saran yaptı. Açılışta Sadettin Saran, Beşiktaş Hentbol A Ekip Kalecisi Mirhan Kasırcı’ya 7 Metre penaltı atışları yaptı. Muğla Vilayet Ulusal Eğitim Müdür Vekili Hasan Arslan, Fethiye Belediye Lideri Alim Karaca, Türkiye Tenis Federasyon Lideri Cengiz Durmuş ve Türkiye Hentbol Federasyon Lideri Uğur Kılıç’ın da katıldığı merasimin akabinde spor salonu Muğla Vilayet Eğitim Müdürlüğü’ne devredildi.

Saran Group İdare Heyeti Lideri Sadettin Saran: Anadolu’nun Dört Bir Yanında Gençlere Sporu Sevdirmek İstiyoruz

Saran Group İdare Konseyi Lideri Sadettin Saran, açılış konuşmasında: “Bugüne kadar Anadolu’nun dört bir yanında 21 spor salonu açtık ve Ulusal Eğitim Bakanlığı’mıza devrettik. Bugün 22. spor salonumuzun açılışı ve Muğla Vilayet Eğitim Müdürlüğü’ne evresi için buradayız. Ben bugün sahip olduğum her şeyi spora borçluyum. Spordan kazandığımızı bir daha spora yatırarak gençlerimize ve ülkemize katkı sağlamak en büyük maksadımız. Bu ülkenin gençlerine umut olabiliyorsak, hoş şeyler yaşatabiliyorsak bizden memnunu yok. Gençlere verebileceğim en yeterli tavsiye hayli okuyun, fazlaca çalışın, kendinizi daima geliştirin, kesinlikle spor yapın ve her vakit kuvvetlinün yanında değil haklının yanında yer alın. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ismini verdiğimiz 22. spor salonumuz herkese iyi olsun” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı