Sahne Tozu Tiyatrosu, “Sosyal Market”e dayanak için sahneye çıktı

EliteDizqn

Active member
Sahne Tozu Tiyatrosu, Büyük Usta Haldun Dormen’in öncülüğünde “Bit Yeniği” isimli oyunlarını Gaziemir Belediyesi’nin düzgünlük hareketi Toplumsal Market’e takviye vermek için oynadı.

Gaziemir Belediyesi’nin Toplumsal Market Projesi’nin en büyük destekçisi Gaziemir İstekli Bayanlar Derneği (GGKD), Sahne Tozu Tiyatrosu ile kurduğu iş birliğinin akabinde Sahne Tozu Tiyatrosu oyuncuları, Direktörlüğünü Haldun Dormen’in yaptığı Bit Yeniği İsimli oyunlarını Toplumsal Market Projesi’ne takviye vermek için sahneledi.

Gaziemir Belediye Lideri Halil Arda’nın da izlediği oyun, tiyatroseverlerden tam not aldı.

Gaziemir Belediye Lideri Halil Arda, oyunun akabinde Sahne Tozu Tiyatrosu Kurucusu ve Genel Sanat Direktörü Çağlar İşgoren’e ve Gaziemir İstekli Bayanlar Derneği Lideri Deniz Arda’ya çiçek armağan ederek teşekkür etti.

“Dayanışma örneği”

“Bu akşam yalnızca bir tiyatro izlemediniz. İzmir’in en büyük dayanışma örneklerinden birine tanıklık ettiniz” diyen Lider Arda, “Çok büyük tesadüf ile açılan kapılarla büyük usta Haldun Dormen ile Çağlar İşnazarann ve eşiyle tanışma fırsatına nail olduk. Her şey dostça bir ortamda gelişti ve buraya kadar sürüklendi. Toplumsal Market bizim değerli projelerimizden birisi. Bu salonda olan her insanın başka farklı epey katkısı var. Huzurlarınızda bu düzgünlük hareketini örgütlediği için eşim, GGKD Lideri Deniz Arda‘ya fazlaca teşekkür ediyorum. Zorluklarla geçen bir periyotta bu biçimde bir sanatı ayakta tutmak için 10 yıldan fazladır büyük özveri ile bu Sahne Tozu Tiyatrosu’nu yaşatmaya çalışan arkadaşlarımıza muvaffakiyetler diliyorum. Oyuncu arkadaşlarıma ayrıyeten teşekkür ediyorum. Hepiniz birbirinizden harikaydınız. Güzellik hareketine takviyeleri olan Esbaş’a epeyce teşekkür ediyorum. Haldun Dormen ve Çağlar İşgoren ile tanışmamızı sağlayan Optimum AVM Müdürü Hilmi Noyan olmak üzere Optimum ailesine fazlaca teşekkür ediyorum. O kadar epey kuruluş bizi destekliyor ki, bizim adaletimize güveniyor ki… Sizlere epey teşekkür ediyorum. Bu koltuklar dolu olduğu sürece sanatçı arkadaşlarımız oyunlarını keyifle oynayacaklar” dedi.

Sahne Tozu Tiyatrosu’nu diğer bir oyunla Gaziemir’de ağırlayacaklarını da belirten Lider Arda, “İlçemiz kültür sanat sporla büyüyor. Büyümeye de devam edecek” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı