sahil evini rezerve ediyorlar ama dolu

berkecan

New member
Çift, bir e-ticaret acentesinden iyi fiyatlarla rezervasyon yaptırmıştı.

İle ilgili Nicholas Theophilus Yayınlanan 15 Ağustos 2023

durumdan şikayet edenler var tatilde caropricesve fiyatlar çok düşük olduğunda kim şüphelenmeli? bu tatilde dolandırıcılık riski fiyatlarda şüphelenilen düşüşle orantılı olarak artar. Bir talihsizliğin kurbanı olan Trevisolu bir aile bunu çok iyi biliyor.

Tatil Dolandırıcılığı: Sahil evini rezerve ettiler ama dolu

Fabrizio Cibin, Treviso’lu bir eş, koca ve biri henüz 6 aylık iki küçük çocuktan oluşan bir ailenin başına gelen talihsizliği Il Gazzettino’nun köşe yazılarından anlattı. Çift seçmişti Jesolo yaz tatillerini geçirmek için, ama olay yerine vardığında, acı keşif her şeyi mahvetti.

Çift 600 euro kaybetti

Treviso’lu çift, bir e-ticaret acentesinden Jesolo’da bir tatil rezervasyonu yaptıklarında pazarlık yaptıklarını düşündüler. Düzenli olarak 600 avro depozito ödeyerek bir sahil köyünde bir apartman dairesinde kalmak zorunda kaldılar. 1000 avroluk toplam maliyet hemen cazip geldi. Gideceğimiz yere vardığımızda dairenin Piazza Nember bölgesinde olması çok kötü, ama zaten başka bir turist ailesi tarafından işgal edilmişti.

Şikayetlerin ardından Como’dan başka bir ailenin de o yerde aynı çekinceye sahip olduğu ve aynı dolandırıcılığa düştüğü ortaya çıkacak.

Gerçek ajans aileye yardım etti

Neyse ki bir daire boşalmıştı. Böylece o köyde deniz kenarındaki evleri kiraya veren emlakçının sahibi çifte yardım ve destek sunmuş, kalacak yer ve ihtiyaçları olan her şeyi sağlamıştı.

Dolandırıcılıklar yerel bir ekonomiyi mahvetme riski taşıyor. Aslında, mal sahibi, “Bu yıl, aslında birden fazla vakanın olduğu yakın geçmişe kıyasla bir düşüş fark ettim. Bu günlerde ajansımızın dört tane oldu. Verebileceğim tavsiye, internette neler olduğuna çok dikkat etmenizdir; gerekli tüm kontrolleri yapın, fiyatların dönem için çok düşük olduğuna inanmayın. Ve ajanslarla iletişime geçmeye çalışın”.