PUBG MOBILE efsanevi futbol ikonu Lionel Messi ile iş birliğine gidiyor

Mr.T

Administrator
Yetkili
Admin
PUBG MOBILE, futbolda tüm vakit içinderın en güzeli (GOAT – Greatest of All Time) olarak gösterilen Lionel Messi ile yeni ve değerli bir iştirake imza atıyor.

Dünyanın en tanınan taşınabilir oyunlarından biri olan PUBG MOBILE, sporun en efsanevi figürlerinden, günümüzün futbol ikonu Lionel Messi ile yeni bir paydaşlık duyurdu.

PUBG MOBILE, Kasım ayında yayınlanacak 2.3 güncellemesinin bir kesimi olarak, spor ikonunun eşsiz mesleğini kutlayacak, süperstarı dünyanın dört bir tarafındaki oyuncuların telefonlarına getirecek ve Messi ile resmi olarak paydaşlık kuran tek battle royale taşınabilir oyunu olarak çıtayı yükseltecek.

Yapılan bu özel işbirliği için “Video oyunları her vakit ömrümün büyük bir modülü olmuştur.” diyen Messi, kelamlarına şöyle devam etti; “Oyunu idman yapmadığım vakit içinderda rahatlamak, eğlenmek, grup arkadaşlarımla ve ailemle ilişki kurmak için inanılmaz derecede faydalı buluyorum. PUBG MOBILE fazlaca eğlenceli ve ben de şahsen oyunun dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca hayranı içinde yer alıyorum. Üzerinde çalıştığımız şeyle gurur duyuyorum ve tüm oyuncuları PUBG MOBILE’da bana katılmaya davet etmek istiyorum.”

Tencent Games PUBG MOBILE Yayıncılık Lideri Vincent Wang ise “bu biçimdesine global bir spor süperstarının PUBG MOBILE’a katılmasından dolayı son derece şanslıyız! PUBG MOBILE oyuncularının birçoklarının aslına bakarsanız büyük futbol tutkunu olduğunu bildiğimizden dolayı, bu sporu oyun ortasında desteklemek ve yeni hayranları heyecanımıza ortak kılmak için sabırsızlanıyoruz” diye konuştu.

Messi, futbolun en büyük isimlerinden ve yaygın olarak dünyanın en âlâ oyuncularından biri olarak görülüyor. Dünyanın en üst seviye kulüplerinden kimilerinde oynayan, Arjantin ulusal kadrosunun kaptanlığını yapan, yedi defa Altın Top (Ballon d’Or) ve altı kere Avrupa Altın Ayakkabı mükafatını kazanmak da dahil olmak üzere epey sayıda ödül alan bir futbolcu. Messi ayrıyeten UNICEF üzere global çocuk davalarına yönelik hayırsever çalışmalara imza atan kurumlara dayanağıyla de biliniyor.

Bu iş birliği, oyun içi kıyafetlerden oluşan eşsiz bir koleksiyonu ve oyuncuların savaş alanında sportif hünerlerini göstermelerine imkan tanıyan, sonlu bir süre için mevcut olacak birtakım öğeler içerecek. Paydaşlık hakkında daha fazla bilgi önümüzdeki günlerde açıklanmaya devam edecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı