Prof. Dr. Selçuk Tatlı çocuklar ve aileleriyle D&R mağazasında buluşuyor

EliteDizqn

Active member
Kültür, sanat ve cümbüş dünyası D&R, kitapseverleri sevdikleri yazarlarla mağazalarında buluşturmaya kaldığı yerden devam ediyor. Eğitimci müellif Selçuk Sevecen, Derya Hoş ile bir arada hazırladığı “Selçuk Hoş Okul Öncesi Eğitim Seti” kitaplarını D&R’da çocuklar ve aileleri için imzalıyor. 26 Haziran Cumartesi günü düzenlenecek aktifliğe D&R Suadiye mağazası konut sahipliği yapacak. Toplumsal ara kurallarına uygun olarak gerçekleşecek imza günü, saat 17.00’de başlayacak.

Herkes için bir keşif dünyası sunan D&R’ın fazlaca özlenen, sevilen muharrirleri okurlarıyla mağazalarda bir ortaya getiren imza günleri kaldığı yerden devam ediyor. D&R, olağanlaşma devrine girilmesiyle bir arada imza günlerini tekrar mağazalarına taşıyor. Prof. Dr. Selçuk Sevecen,her biri farklı kazanımlara yönelik tasarlanan kitaplardan oluşan “Selçuk Tatlı Okul Öncesi Eğitim Seti”ni D&R Suadiye mağazasında imzalıyor. İmza günü aktifliği, 26 Haziran Cumartesi günü saat 17.00’de, toplumsal aralık kurallarına uygun biçimde gerçekleştirilecek.

Selçuk Tatlı Okul Öncesi Eğitim Seti hakkında

Prof. Dr. Selçuk Sevecen ve Derya Tatlı tarafınca hazırlanan ve beş kitaptan oluşan Selçuk Tatlı Okul Öncesi Eğitim Seti’ndeki her kitap, ilköğretime hazırlık için önerilen farklı maharet alanlarını temel alıyor ve çocukların bu hünerleri “yaparak öğrenme”lerini hedefleyen uygulamalar içeriyor. 3-5 yaş ortası çocukların okul olgunluğunu destekleyen kitapların her birinde farklı kazanımlar hedefleniyor.

Her biri farklı bilişsel ve fizikî süreçlere dayalı aktiviteler içeren seri, küçük ve büyük kas gelişmenini desteklerken hem görsel algı tıpkı vakitte sorun çözme marifetlerini geliştirici formatta hazırlandı. Bu sayede çocukların çabucak hemen okula başlamadan zihinsel, bilişsel ve fizikî gelişmenini desteklemeyi ve geliştirmeyi amaçlayan seride şu kitaplar bulunuyor:

1.Kitap: Oynadıklarım

Oyun, Deney, Sudoku, Boyama, Mantık, Kodlama

2. Kitap: Yaptıklarım

Oyun, Deney, Müzik, Boyama, Mantık, Bilim

3. Kitap: Çözdüklerim

Haller, Renkler, Yerler, Tabanlar, Zıtlıklar, İstikametler, Ölçekler, Sayılar, Büyük, Küçük

4. Kitap: Araştırdıklarım

Bilim, Deney, Tasarım, İcat Yapma, Çizim, Tabiat

5. Kitap: Anladıklarım

Ses Farkındalığı, Hikaye, Oyun, Mantık, Pahalar, Bilmece, Sesler Oyunu

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı