Nilipek ; “bu biçimde olması gerekiyormuş diye düşünüyorum, yoksa delirir insan.”

melegimsin

Member
Büyük Mesken Ablukada’nın sevilen solisti Gülinler’in sunduğu Güçlü PSM’nin yepisyeni dijital serisi “Bir Masada Oturduk”, üçüncü solo albümü “Mektuplar”ı geçtiğimiz sene dinleyicilerle buluşturan Nilipek’i ağırladı. Son albümünü pandemi sürecinde dinleyicilerle buluşturmasından müziğin kendi omurundaki yerine kadar bir fazlaca mevzunun konuşulduğu keyifli sohbet artık Güçlü PSM YouTube kanalında yayında.

Çekimleri sevilen caz kulübü touché’de fiziki ara tedbirleri ile gerçekleştirilen, Bant Mag.’ın da editöryel ve kreatif olarak dâhil olduğu Kuvvetli PSM Youtube kanalının en yeni dijital serisi “Bir Masada Oturduk” yeni kısmında Barış Demirel’i ağırladı.

“Biraz telkin üzere, her şey yoluna girecek bir biçimde demek benim için müzik.”

Yeni kısmında Gülinler’in konuğu olan Nilipek, hem pandemi sürecinde albüm çıkartmanın nasıl bir tecrübe olduğunu tıpkı vakitte kendi ömründe müziğin ne tabir ettiğine yönelik bilgileri izleyicilerle paylaştı.

Son albümü “Mektuplar”ı pandemi sürecinde dinleyicilerle buluşturan Nilipek, “Pandemi Mart 2020 ayında hayatımıza girdi bir ay daha sonrasında biz de albümü yayınladık. şüphesiz tuhaf bir müddetç oldu. Albüm kademesinde lansman konserinde yapacaklarımızı düşünürken birden konutlara kapandık. Çeşitli toplumsal medya mecraları üzerinden canlı yayınlarla dinleyicilere ulaştık elbette fakat orada da eski modülleri çalıyorduk. Güya albümü yaptık ve uzay boşluğuna attık üzere bir müddetçti. Fakat artık bakınca bunun da bu biçimde yaşanması gerekiyormuş diye düşünüyorum. Yoksa insan delirebilir nitekim.” tabirlerini kullandı.

Müziğinin yarattığı hissiyata yönelik ve müziğinin kendisi için ne mana tabir ettiğini de anlatan sanatçı; “Müziğimin ‘her şey yolunda’ üzere bir hissiyat yarattığı söyleniyor. Aslında daha fazla bir telkin üzere, her şey yolunda demekten çok her şey yoluna girecek demeye çalışıyorum. Hayat akıyor, duraklama yapma, burada durmak sana daha hayli ziyan verecek üzere bir fonksiyonu var benim için müziğin.” dedi. İleriye yönelik müzik yapmanın ötesinde daha uzun vadeli planları olduğunu da belirten Nilipek, bu projesini ise; “Normal üretim formumun dışına çıkma fırsatları yaratmaya çalışıyorum kendimde. Fotoğrafta ve müzikte kendimi inançta hissettiğim bir yer var ve orada kalabilirim sonsuza kadar. Bir şeylerin dışına çıkmak yeni bir şeyler yapmak gerekiyor. Biraz oyun oynamak istiyorum aslında ve o oyunda biraz da kaybetmek istiyorum galiba. Kazandığım oyunu tekraren oynamaktansa biraz arbede edeyim istiyorum.” kelamlarıyla anlattı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı