Milletlerarası Tour Of Antalya Yol Bisikleti Yarışlarına Hakikat

MoneyBall

Administrator
Yetkili
Admin
Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu, Milletlerarası Bisiklet Birliği’nin (UCI) milletlerarası yol bisikleti takviminde yer alan ve 4 etaptan oluşan “Tour Of Antalya Powered By Akra”nın kurumlar ortası uyum toplantısına katıldı.
Akra Barut Otel’de düzenlenen toplantıya, Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Kaymakamlar, Vilayet Jandarma Kumandanı Tuğg. Yavuz Özfidan, Vilayet Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Yavuz Gürhan, Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Vilayet Sıhhat Müdürü Op. Dr. İsmail Başıbüyük, Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu, Proje Yöneticisi Haluk Özsevim, ana sponsor Haydar Barut ve ilgili kurum temsilcileri katıldı.
Tour of Antalya Tertip Yöneticisi Aydın Ayhan Güney, 10-13 şubat tarihleri içinde yapılan tertip hakkında sunum gerçekleştirdi.
Dördüncü kez düzenlenecek olan ve bu yılki ana temasının “İklim Sorunu” olarak belirlenen Tour Of Antalya’nın birinci etabı Antalya-Antalya, ikinci etap Kemer-Antalya, üçüncü etap Aspendos-Termesos, dördüncü etap Side-Antalya olarak belirlendi.
Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, yarışların ikinci etabının Kemer’de yapılmasından dolayı keyifli olduklarını söylemiş oldu.
Yarışların bir etabının Kemer’de olmasının ilçeye büyük katkı sağlayacağını belirten Belediye Lideri Topaloğlu, “Kemer artık bisiklet sporu ile de isminden kelam ettirmeye devam ediyor. Kemer’e tanıtım manasında büyük katkısı olacaktır. Kemer’i milletlerarası arenalarda tanıtmaya devam ediyoruz. Belediye olarak bisiklet sporuna büyük kıymet veriyoruz. Yaptığımız projeler ve çalışmalar var. Şu anda Kemer’de 25 tane bisiklet rotası var. Bunun 5’i yol, 20’si dağ güzergahı. Bütün haritaları hazırladık. Navigasyon sistemi üzere bir sistemimiz var. Yarışların Kemer’e iyi olmasını diliyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Yarışların ikinci etabı olan 182,6 kilometrelik Kemer-Antalya etabının 11 Şubat Cuma günü 11.30’da Cumhuriyet Meydanından başlayacağı açıklandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı