Kurtuluşun 100. yıl coşkusu Karabağlar’da yaşatılacak

EliteDizqn

Active member
İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı coşkusu, Karabağlar Belediyesi tarafınca düzenlenen yürüyüş, konser, stant üzere kapsamlı etkinliklerle yaşatılacak.

8 Eylül Perşembe günü Kibar Pazaryeri’nde oluşturulacak klâsik kortej, saat 19.30’da Eskiizmir Pazaryeri’ne kadar Türk bayraklarıyla, marşlar eşliğinde yürüyecek. Saat 20.30’da da Eskizmir Pazaryeri’nde Mustafa Özarslan konseri gerçekleştirilecek. Özarslan sevilen yapıtları Karabağlarlılarla bir arada söyleyecek.

Karabağlar Belediye Lideri Muhittin Selvitopu, İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı olması niçiniyle bu yılki programa özel kıymet verdiklerini vurgulayarak, “Geçen hafta büyük bir coşkuyla kutladığımız Zafer Bayramımız üzere, 9 Eylül’ün yıldönümünde de birebir coşkuyu yaşatmak istiyoruz. Tüm vatandaşlarımızı klasik kortej yürüyüşümüz ve konserimize katılmaya, bu haklı gururu yaşamaya çağırıyorum” dedi.

Bugünlere kolay gelinmediğini hatırlatan Lider Selvitopu, “100 yıl evvel tek kaygıları ülkeyi kurtarmak olan kahramanlarımız yardımıyla bu noktadayız. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ülkeleri için canını ortaya koyan tüm Mehmetçiklerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Anıları önünde hürmetle eğiliyorum” dedi.

Fotoğraf ve Pul sergileri

Kutlama programı kapsamında ayrıyeten, “Kurtuluşunun 100. Yılında İzmir Manzaraları” temalı fotoğraf ve “Kurtuluşun Şafağında Atatürk, Çanakkale ve İzmir” temalı pul stantları de açılacak.

Her iki stant 7 Eylül Çarşamba günü saat 18.00’de, Karabağlar Belediyesi’nin kente kazandırdığı Yıldız Kenter Kültür ve Sanat Merkezi’nde İzmirlilerle buluşacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı