KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can “Teknofest’ten daha sonra amacımız memleketler arası başarı”

Mr.T

Administrator
Yetkili
Admin
nazaranve geldiği günden bu yana Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’ndeki çalışmalarıyla isminden kelam ettiren rektör Prof. Dr. Niyazi Can, üniversitesinin Teknofest’ten birincilikle dönmesinin gururunu yaşıyor.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, ‘Filikaelçi’ kadrosu ‘TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Şenliği 2021 İnsanlık Faydasına Teknoloji Müsabakası Afet Yönetimi’ kategorisinde su üstü insansız arama kurtarma aracı ‘OtoFilika’ isimli projeyle birinci oldu.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Elektronik ve Otomasyon Kısım Lideri ve Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Kısmı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Celal Kurşun’un danışmanlığını yaptığı, Fizik Kısmı yüksek lisans öğrencisi Yusuf Ziya Elçi’nin kadro kaptanlığını yürüttüğü ‘Filikaelçi’ ekibi TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Şenliği 2021 İnsanlık Faydasına Teknoloji Müsabakası Afet İdaresi kategorisinde su üstü insansız arama kurtarma aracı “OtoFilika” isimli projeyle birinci oldu.

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Şenliği 2021 İnsanlık Faydasına Teknoloji Müsabakası Afet İdaresi kategorisinde birincilik elde ederek kıymetli bir muvaffakiyete imza atan ‘Filikaelçi’ grubunu tebrik eden Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, “Ülkemize ve insanımıza katma bedel oluşturmayı hedefleyen her türlü çabayı üniversite olarak destekliyoruz. Üniversitemize bu başarıyı ve gururu yaşattıkları için proje takımını tebrik ediyor, muvaffakiyetlerinin devamını diliyorum” dedi.

“ÖĞRENCİLERİMLE GURUR DUYUYORUM”

Üniversite bünyesinde bilimsel çalışmaların sürat kesmeden devam edeceğini söyleyen Prof. Dr. Niyazi Can, “Teknofest’ten birincilikle dönen öğrencilerimle gurur duyuyorum. Yaptığımız çalışmaların meyvesini aldığımızı görmek fazlaca düzgün. Teknofest bize ve öğrencilerimize büyük bir şevk verdi. Bu birincilik Uluslar ortası alanda da muvaffakiyet olmak için ışık oldu. Amacımız bu birincilikleri yahut dereceleri yurtharicinde da almak. Bunun için gerekli tüm alt yapıya ve kaliteye sahibiz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı