Kılıçdaroğlu ve Oktay şehidin tabutunu bir arada omuzladı

Dogecoin

Active member
NAMIK DURUKAN Bartın – Kılıçdaroğlu ve birlikteindeki parti idaresi, Kaspınarı köyünde Rıdvan Acet’in (42) taziye konutunu ziyaret etti. Çalışanın Türk bayrağına sarılı tabutu başında ağıtlar yakan eşi ve yakınlarına baş sıhhati dileyen Kılıçdaroğlu, Acet’in yakınlarına baş sıhhati diledi.

Aynı dakikalarda Cumhurbaşkanı Fuat Oktay da Acet’in yas konutunu ziyaret ederek baş sıhhati dileğinde bulundu. Oktay ve Kılıçdaroğlu, Acet’in cenaze namazına katıldı, cenazenin mezarlığa taşınmasına da eşlik eden Oktay ve Kılıçdaroğlu, tabutu bir arada omuzladı.

‘niçin bizde oluyor?’

Cenazenin toprağa verilmesinden daha sonra Kılıçdaroğlu, patlamanıın yaşandığı ocağa geçti.

Ocakta gazetecilere açıklama yapan Kılıçdaroğlu, şu biçimde konuştu:

“Az evvel bir cenazedeydik. Şehitlerin sayısı 41 oldu. Sahiden üzgünüm. Biz 21. yüzyıldayız. Ben bir yılbaşı gecesini, maden emekçilerinin çalışma şartlarını görmek için yerin yüzlerce metre altında maden emekçileriyle geçirdim. Alın teri döküyor bu beşerler, bu insanların can güvenliğini sağlamak, toplumsal devlet dediğimiz devletin nazaranvidir. 21. yüzyılda Soma’yı unutmadık; Ermenek’i unutmadık. Artık burada 41 kardeşimiz hayatını kaybetti. Hangi çağda yaşıyoruz Allah aşkına! niye bu maden kazaları ve kitle vefatları yalnızca Türkiye’de oluyor? Dünyanın öbür bir ülkesinde maden çıkarılmıyor mu? Orada niçin beşerler ölmüyor! Bizden daha fazla kömür çıkarıyorlar. Tedbir alacağız diyorlar, arkadaşlar 20 yıldan beri neredesiniz; nerede tedbir alacaksınız; bu ailelere kim hesap verecek? Hayat Türkiye’de bu kadar ucuz mu? Emin olun üzülüyorum, yazıktır günahtır.”