Kaspersky ve Centerm, uç noktalarda siber bağışıklığı güçlendirmek için mutabakat imzaladı

Mr.T

Administrator
Yetkili
Admin
Küresel siber güvenlik tahlil sağlayıcısı Kaspersky ve ince istemciler, donanım ve idare yazılımlarında dünya önderi olan Centerm, siber bağışıklık uç noktalarının oluşturulmasında işbirliği yapmak için bir mutabakat mukavelesi (MoU) imzaladı. Her iki şirketin ortak maksatlarına hizmet edecek olan tahliller, KasperskyOS işletim sistemini ve Centerm donanım platformlarını temel alıyor. Muahede Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde gerçekleşen GITEX KÜRESEL 2022’de imzalandı.

İmzalanan mukavele kapsamında her iki şirket pazarın uç noktalardaki siber bağışıklık muhtaçlıklarını tespit edecek ve bunları global pazar ortamlarında uygulamanın yollarını bulacak. Kaspersky ve Centerm ayrıyeten bu alandaki farkındalığı artırmak ve siber bağışıklık tahlil talepleri oluşturmak için işbirliklerinden doğan sonuçları işletmelerin, hükümetlerin ve akademik toplulukların temsilcilerine gösterme fırsatı da yakalayacak.

İşbirliğinin bir kesimi olarak Kaspersky, KasperskyOS işletim sisteminin yanı sıra ilgili siber bağışıklık eser ve tahlillerini sağlarken, Centerm kurumsal müşterilere donanım platformlarını (ince istemciler, tabletler ve öteki donanımsal son kullanıcı platformlarını) sağlayacak. Ayrıyeten her iki taraf stratejik ortak kimliğiyle birbirlerinin pazarlama faaliyetlerine katılma fırsatına sahip olacak.

Kaspersky CEO’su Eugene Kaspersky, işbirliğine dair şunları söylemiş oldu: “Geçtiğimiz senelerda uzaktan çalışmaya dair talebin arttığını gördük. Bu durum uzaktan çalışmanın güvenliğini sağlamaya yönelik kollayıcı tahlillere olan talebin ve buna bağlı olarak pazarın büyümesine niye oldu. Biz bu çeşit eser ve tahlillerimizi KasperskyOS işletim sistemimize dayalı olarak geliştiriyoruz. Ayrıyeten antivirüs gerektirmeyen, dünyanın birinci siber bağışıklığa sahip ince istemcisi olan Kaspersky Thin Client’ı içeren Kaspersky Secure Remote Workspace eserimiz buna hoş bir örnek. Bu eserin büyük bir ihracat potansiyeline sahip olduğuna inanıyoruz ve Centerm ile beraberliğimiz bu inancımızı pekiştiriyor. Yaptığımız bu işbirliği yardımıyla kullanıcıların aygıtlarını korumak ismine başarılı projeleri hayata geçireceğimizi ve bir arada siber bağışıklık vizyonuna katkıda bulunacağımızı umuyorum.”

Centerm Denizaşırı Bölge Satış Yöneticisi Zheng Xu da şunları ekledi: “Kaspersky ve Centerm’in beraberliği müşterilerin günümüzün şiddetli bilgi süreç ihtiyaçları için en eksiksiz, sağlam ve inançlı tahlillere sahip olmalarını kolaylaştırıyor. Centerm olarak bunu müşterilerimizin gereksinimlerine nazaran uyarlanmış siber güvenlik tahlilleri sunmaya yönelik büyük bir adım olarak görüyoruz.”

İki şirket içindeki muahede, daha sonrasında uzatma yolu açık olmak üzere üç yıllığına imzalandı. Kaspersky’nin siber bağışıklık yaklaşımı hakkında daha fazla bilgiyi bu adreste bulabilirsiniz.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı