Işın Karaca: Altın Güvercin Sahnesi’nde doğdum

melegimsin

Member
Aydın Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Altın Güvercin Kültür, Sanat ve Tanıtım Vakfı (KUSAV) iş birliğinde düzenlenen 24. Altın Güvercin Beste Yarışması’nın birinci gününde Işın Karaca rüzgârı esti. 2000 yılında Altın Güvercin Beste Yarışması’nda “profesyonel beste” ve “en âlâ yorumcu” mükafatını kazanan Işın Karaca “Müzik dünyasındaki birinci büyük başarımı bu sahnede elde ettim. Bu sahnede doğdum. Bizlere bir daha Altın Güvercin heyecanı yaşatan Kuşadası Belediye Lideri Ömer Günel’e teşekkür ederim” dedi.

Güvercinada’da gerçekleşen bir basın toplantısı ile başlayan 24. Altın Güvercin Beste Yarışı, Tarihi Kervansaray’da düzenlenen harika bir gala gecesi ile devam etti. İştirakçilerin aşı kartı, hastalık geçmişi yahut son 48 saat içerisinde yapılmış negatif PCR testi kararı sorgulaması yapılarak kabul edildiği gala gecesine, Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Vilayet Lideri Ali Çankır, CHP Parti Meclisi Üyesi ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Âlâ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, Aydın Büyükşehir Belediye Lider Vekili Evrim Karakoz, Kuşadası Belediye Lideri Ömer Günel, Didim Belediye Lideri Deniz Atabay, Nazilli Belediye Lideri Kürşat Engin Özcan, Belediye Lider Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, basın mensupları ve epey sayıda davetli katıldı.

Galada konuşan Kuşadası Belediye Lideri Ömer Günel, Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması’nın birinci defa düzenlendiği 1986 yılından itibaren Türk pop müziğine pahalı isimler kazandıran fazlaca değerli bir tertip olduğunu söylemiş oldu. Gala gecesinde sahne alan Işın Karaca’nın da 2000 yılında düzenlenen 11. Altın Güvercin Beste Yarışması’nda “Bir Yudum Hayat” isimli müziği ile “profesyonel beste” ve “en yeterli yorumcu” mükafatını kazanarak profesyonel müzik dünyasına adım attığını tabir eden Lider Ömer Günel “Sevgili Işın Karaca’yı bugün burada ağırlamak bizler için büyük bir memnunluk. Tüm Kuşadası ismine kendisine güzel geldiniz diyorum. Bu gece 24. Altın Güvercin Beste Yarışımızın birinci gecesi. Galamızda keyifli vakit geçirmenizi diliyorum” dedi. Kuşadası’nın bir kültür, sanat ve turizm kenti olduğunun altını çizen Lider Ömer Günel, “Aslında Kuşadası 1986 yılından bu yana sanata dair yol haritasını kendi çizmiş ve tercihini müzikten yana yapmıştır. Ben ve grup arkadaşlarım, bu bahtı yanlışsız organize ederek, Kuşadası’nı müzikle düşünülen, müzikle planlanan ve müzikle anılan bir turizm kenti haline getirme isteği ve hedefindeyiz” diye konuştu. Lider Ömer Günel, Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu’na, KUSAV Lideri Levent Köylü’ye ve yarışın düzenlenmesine katkı sunan tüm sponsorlara bir kere daha teşekkür etti.

21 YIL daha sonra BİREBİR SAHNEDE

Seslendirdiği birbirinden hoş müzikler ile gala gecesine renk katan Işın Karaca ise Kuşadası’nın hayatında hayli değerli bir yer tuttuğunu belirtti. Karaca, “Müzik dünyasındaki birinci büyük başarımı bu sahnede elde ettim. Bu sahnede doğdum. Bundan 21 yıl evvel finalist olarak bulunduğum Altın Güvercin sahnesinde bugün bir kere daha sizlerle olmak benim için fazlaca büyük bir memnunluk. Kuşadası Belediyesi, Türkiye’nin birinci beste yarışı olan Altın Güvercin’i bir daha hayata geçirerek bizlere bir sefer daha Altın Güvercin heyecanını yaşattı. Bun niçinle Kuşadası Belediye Lideri Ömer Günel’e ve KUSAV Lideri Levent Köylü’ye büyük bir alkış istiyorum. Kendilerine epeyce teşekkür ederim. Bana bu memnunluğu yaşattığınız için hepinize farklı ayrı teşekkür ediyor ve tüm finalist arkadaşlarıma muvaffakiyetler diliyorum” dedi. Karaca konuşmasının akabinde seslendirdiği müzikler ve harika sahne performansıyla davetlilere unutamayacakları bir gece yaşattı.

Galada ayrıyeten 12 Eylül’de Altın Güvercin Amfi Tiyatro’da büyük heyet karşısında bestelerini seslendirecek olan finalistlerin sahneye çıkış sıralarını belirlemek hedefiyle kura çekimi yapıldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı