İmamoğlu: Çocuklarımızın hayallerine katkı sunmamız kural

MoneyBall

Administrator
Yetkili
Admin
İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, 12 farklı branşta, toplam 827 çocuk atlete karşılaşma heyecanını yaşatacak “Spor İstanbul Yıldızlar Ligi Tanıtım Programı”na katıldı. Minik atletlerle buluşmasında renkli ve duygusal anlar yaşayan İmamoğlu, “Çocuklarımızın hayallerine, hepimizin katkı sunması kaide. Şayet bir ülkede, çocuklar ve gençler, gelecekle ilgili hayaller kurabiliyorsa, bu biçimde o ülkenin, o milletin geleceğiyle ilgili daima düzgün şeyler düşünebiliriz. Bu manada, çocuklarımızın ve gençlerimizin, sporla birleşen sağlıklı bir geleceğe yürürken hayallerini büyütmelerine hepimizin fırsat tanıması lazım. ötürüsıyla hepimiz, aslında geleceğimizi teminat altına alacağız” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, kurum iştiraki Spor İstanbul tarafınca düzenlenen, “Küçük Yıldızlar Büyük Hayaller Spor Okulları Tanıtım Programı”na katıldı. İmamoğlu, Sultangazi’deki Cebeci Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen aktiflikte; 12 farklı branştan toplam 827 çocuk atlet ve aileleriyle bir ortaya geldi. İBB Spor Kulübü Lideri Fatih Keleş ve Spor İstanbul Genel Müdürü Renay Onur ile birlikte saha içerisindeki minik atletlerle buluşan İmamoğlu, küçük hemşehrilerinin sevgi şovlarıyla karşılaştı. İmamoğlu ile minik atletlerin buluşmasında, renkli ve duygusal anlar yaşandı. Hürmet duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan aktiflikte coşku, “Dans Akademisi” öğrencilerinin gösterisiyle doruğa çıktı. İmamoğlu’na, protokol sıralarında, Alya Karagöz ve Arda Kümbül isimli çocuk atletler eşlik etti.

“REHBERLİK YAPMAK İSTİYORUZ”

Salondaki gücün çalışma motivasyonunu artırdığını vurgulayan İmamoğlu, “Spor, insanı canlı tutan, hayata bağlayan, enerjik olmasını sağlayan olağanüstü bir şey” dedi. “yaşamımızdan hiç bir vakit sporun eksik olmaması lazım” diyen İmamoğlu, “Bu manada tam da İstanbul’a layık gördüğümüz şey ve deklare ettiğımız Spor Master Planı’ndaki gaye, 16 milyonluk kentin zinde, enerjik her anında spor yapabilen, kendisini içerisinde hissedebildiği bir kent vaat etmek… Bu açıdan bugünkü tertibi fazlaca lakin fazlaca değerli buluyorum” tabirlerini kullandı. İBB’nin İstanbul genelinde 43 spor tesisinin ve 96 okul spor salonun bulunduğu bilgisini paylaşan İmamoğlu, “Bu alanlarda, şu anda 5-14 yaş ortası, 60 bin atletimiz taramadan geçirildi bir yıl içerisinde. Amacımız, 2022’de bu sayıyı 120 bine çıkartmak. Bu sayısı 120 bin yaparsak, İstanbul’daki her 30 çocuktan birisini, spor okullarında farklı branşlarla tanıştırmış oluyoruz. Bu noktada hem çocuklarımızın ölçümlerini yapıyoruz tıpkı vakitte yeteneklerini tespit etmeye çalışıyoruz. ötürüsıyla çocuklarımızın kendilerine uygun branşlarda, spor yapmalarına fırsat yaratmak istiyoruz. Onlara rehberlik yapmak istiyoruz” biçiminde konuştu.

“KALİTELİ DÜNYA ATLETİ OLACAĞINIZDAN HİÇBİR KUŞKUM YOK”

Süreci; bilimsel ve akılcıl tekniklerle sürdürme maksadında olduklarını lisana getiren İmamoğlu, kendisinin de küçük yaşlardan itibaren sporla uğraştığı bilgisini paylaştı. “Bütün çocuklarımızın ve gençlerimizin hem sporda başarılı tıpkı vakitte okulda başarılı olmasını hepimiz epey istiyoruz” diyen İmamoğlu, Atatürk’ün, “Ben; atletin zeki, çevik, hem de ahlaklısını severim” kelamının her atlete ışık tutacağına vurgu yaptı. İmamoğlu, şunları söylemiş oldu:

“Zeki olacaksınız, derslerinize çalışacaksınız, vazifelerinizi yerine getireceksiniz, bununla birlikte çevik olacaksınız. Yani sporla ilgili çalışmalarınızı en âlâ biçimde yerine getireceksiniz. bununla birlikte ahlaklı olmak, yani centilmen olmak, yani yenmenin yenilmenin ötesinde, birbirine hürmet duymak, insanı sevmek… ötürüsıyla bütün bu hisler, sporun tanım ettiği, Atatürk’ün tanım ettiği karaktere uygun hareket ettiğinizde; hayli nitelikli, epeyce kaliteli dünya sportmeni olacağınızdan hiç bir kuşkum yok.”

“GELECEĞİMİZİ TEMİNAT ALTINA ALACAĞIZ”

Aktifliğe katılan velilere de seslenen İmamoğlu, “Az evvel, yanımda, bir tarafımda futbolcu olmak isteyen Arda, bir tarafımda da tenisçi olmak isteyen Alya vardı. Bu hayaller hayli değerli. Çocuklarımızın bu hayallerine hepimizin katkı sunması kural. Nitekim şayet bir ülkede, çocuklar ve gençler gelecekle ilgili hayaller kurabiliyorsa, bu biçimde o ülkenin, o milletin geleceğiyle ilgili daima yeterli şeyler düşünebiliriz. Bu manada, çocuklarımızın ve gençlerimizin, sporla birleşen sağlıklı bir geleceğe yürürken hayallerini büyütmelerine hepimizin fırsat tanıması lazım. Sizler onlara o fırsatı tanıyacaksınız, bizler de onlara bu hoş imkanları tanıyacağız. ötürüsıyla hepimiz, aslında geleceğimizi teminat altına alacağız” sözlerini kullandı.

“ÇOCUKLARIMIZDAN ÇIKACAK OLİMPİYAT ATLETLERİNİ ŞİMDİDEN GÖRÜYORUM”

Bu sürecin kaybedeni olmayacağının altını çizen İmamoğlu “Başta çocuklarımız, annelerimiz, babalarımız, kentimiz ve milletimiz, Türkiye’miz kazanıyor. Bu bakımdan bu hoş çocuklarımızdan çıkacak olan olimpiyat atletlerini şimdiden görüyorum. Spor Master Planı’mızla kentimizde bir olimpiyat şuurunun, bir olimpizm ruhunun oluşmasını fazlaca istiyoruz. Bizler, tahminen bir temel atıyoruz, yarınlarda burada kimlerin konuşacağının da değeri yok. Lakin İstanbul’umuza, dünyanın en hoş kentine, bu seyahatin ucunda 2036 Olimpiyat Oyunları’nı da kazandırmak ve İstanbul’u mesken sahibi yapmak istiyoruz. Bunu daima bir arada başaracağız. Daima bir arada, bütün çocuklarımızla başaracağız. Sevgili çocuklar; hepinize muvaffakiyetler diliyorum. Çok başarılı olacağınıza inanıyorum. Ben, her birinizi şampiyon olarak görüyorum. Birbirinize dayanak olun. Birbirinizi sevin, eğitimi sevin. Hayat, size hayli hoş şeyler sunacak. nazaranceksiniz. Sizler ülkemizin geleceğinde hayli değerli atletler, yöneticiler ve hatta belediye liderleri olacaksınız” diye konuştu.

Aktiflik; dereceye giren ve 12 farklı branşta eğitim alan atletlerle toplu fotoğraf çekilmesiyle son buldu.

TURNUVA HEYECANINI TADACAKLAR

İstanbul’un genç yetenekleri, “Spor İstanbul Yıldızlar Ligi”nde bir ortaya geliyor. Spor İstanbul tarafınca, kentin dört bir yanında 5-15 yaş ortası çocuklar için açılan İBB Spor Okulları, yıl boyunca iki aylık devirlerle 17 farklı branşta spor eğitimleri veriyor. Spor İstanbul Yıldızlar Ligi’ne, 43 farklı tesiste bulunan İBB Spor Okulları’nda eğitim bakılırsan, ‘Performans Öncesi Gruplar’dan 692 çocuk ve okul spor salonlarından seçilen 135 çocuk katılacak. 12 farklı branştan, toplam 827 çocuk Spor İstanbul Yıldızlar Ligi’nde yeteneklerini sergileme ve turnuva heyecanı tatma imkanı bulacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı