Haluk Levent SB Turkey’21 konferansındaydı

melegimsin

Member
Dünyadaki en düzgün sürdürülebilir marka kıssalarını bir ortaya getiren SB Turkey konferansına Ahbap Derneği Genel Lideri ve Müzisyen Haluk Levent katıldı. Levent Ahbap Derneği’nin gelecek projelerini aktardı.

Ahbap Derneği Genel Lideri ve Müzisyen Haluk Levent,
SB Turkey konferansı kapsamında“İyi İnsan ve Düzgün Toplum İnşası” başlıklı oturumda SB Turkey İstişare Heyeti Üyesi Ebru Ertan Bilge’nin sorularını cevapladı.

Ahbap Derneği’nin nasıl kurulduğunu aktaran Levent, “Ahbap daima vardı, 6 yıl evvel süratle gelişen teknolojinin gelişmesi etkileşimi artırdı. Yardımların ulaşmasını hızlandırdı. Ahbap en başta internetteki yardım kirliliğini önledi. Gönüllülerimiz hayli yeterli araştırıyor. Biz parayı görmüyoruz, muhtaçlık sahibiyle hayırseverin sayesinde buluşturuyoruz. Protez, kira vs. şahsa direkt para verdiğimiz fazlaca azdır, genelde makbuzunu gönderiyoruz. her insanın önünde şeffaf biçimde çalışma yapıyoruz. Ne yapmışsak kamuoyuyla paylaşıyoruz. Yaklaşık 70 kentte varız.” dedi.

daha sonraki projelerine de değinen Haluk Levent, “SMA olayı fazlaca önemli bir sorun. Anneler çocuklarının gözlerinin önünde erimesine dayanmıyorlar. Çocuk yapmak isteyenler bize başvursunlar, biz onların testlerinin parasını öderiz. Çocuklar SMA’lı doğabilir, doğmayabilir diye risk haritası raporları vereceğiz. Yakında otizmle ilgili bir anaokulu yapıyoruz. Çocuklarımız otizmli olmayan çocuklarla birlikte eğitim gorecekler. Çocuklarımızı epeyce daha güzel noktalara getireceğiz. Ben ölmek istemiyorum, hayat hayli kısa! Hepimiz alışılmış ki öleceğiz. Mevti uzatmanın yolu var mı? Kendimi epey keyifli edersem mevti uzatabilirim. Memnunluk cihan ortasında kozmosa karşı kazanılmış zaferler. Kainata karşı her gün zafer kazanmak demek bir çocuğun, acı çeken bir hayvanın ömrüne dokunmak demek” diye kelamlarını sonlandırdı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı