Haftanın Konuğu programında Beşiktaş Tekerlekli Sandalye Basketbol Ekibi sponsorlarını ağırladık

MoneyBall

Administrator
Yetkili
Admin
D Smart’ta yayınlanan Haftanın Konuğu programına, Beşiktaş Tekerlekli Sandalye Basketbol ekipleri sponsorlarından Elçin Kılıç ve Selin Kılıç konuk oldu.

Selin Kılıç; “İlk amacımız bizim atletleri engelli bireylerin sözcüsü pozisyonuna getirmekti. İkinci gayemiz maçlara olan ilgiyi artırmaktı. Seyirciler alana çekmek istiyorduk. Ayrıyeten Beşiktaş’ın da marka kıymetine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. ‘Engeller Bizi Durduramaz’ sloganıyla bir kampanya geliştirdik. Kulübün 120’nci yılı, bizim şubenin de 20’nci yılı yaşanıyor. Bir yıl sürecek etkinlikler planladık. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Akatlar’da şölen havasında bir tertip yapacağız.” dedi.

Elçin Kılıç; “Biz tekerlekli sandalye basketbol şubesi ile öteki gruplara da öncülük ettik. Benim için yalnızca sponsorluk değil, Beşiktaş’a hizmet etme bahtı olarak görüyorum. ‘Engeller Bizi Durduramaz’ sloganını yalnızca tekerlekli sandalye ekibi için değil, aslında herkesi kapsayan bir slogan olarak görüyoruz. Ben sorumluluk aldığımda, transfere geç kalmıştım. Giden oyuncular olmuştu, transfer edeceğimiz oyuncu sayısı fazlaca azdı. Hiç yabancı oyuncu oynatmadık ve bu türlü yerli oyuncularla devam etmek istiyoruz. Şu anda altyapı çalışmaları yapıyoruz. Oyuncu yetiştirmek istiyoruz. Şu anda Türkiye’de tekerlekli sandalye ekipleri için altyapı yok. Bu dönem şampiyonluğun en büyük adayıyız. Ben sponsorluğu aldıktan daha sonra oyuncularla tek tek görüştüm. Tüm maçları takip edip, mümkün olduğunca idmanları da takip etmeye çalışıyorum.“ diye konuştu.

Selin Kılıç kadroyla ilgili çalışmalarını anlattı: “İnsanlar atletlerimizi engelli bireyler olarak görüyorlar lakin, saha ortasında epeyce büyük bir uğraş oluyor. Biz de bunu bir kampanyaya çevirmek istedik. Ekibi bir gladyatör havasına soktuk. Maçlardaki o savaşçı ruhlarını yansıtmaya çalıştık. Taraftarlarımızı bizi bilhassa toplumsal medyadan desteklemeye davet ediyoruz” dedi.

Taraftarları çekmek için yaptıkları çalışmaları anlatan Selin Kılıç; “Seyircileri çekmek için çeşitli şovlar düzenliyoruz. Saha haricinde aktiflik alanları kuruyoruz. Aileleri çekmek için etkinlikler düzenliyoruz. Ayrıyeten bu sene maçlarımızı fiyatsız yaptık. İstanbul’daki maçlarda biraz daha dayanak artmaya başladı. Ancak deplasmanda epey büyük bir ilgi var. Gerek yolda, gerek otelde ve gerekse de maç sırasında büyük dayanak alıyoruz.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı