Güzellik için en çok bayanlar yürüdü

Mr.T

Administrator
Yetkili
Admin
Dünyanın adımları bağışa dönüştüren birinci sıhhat uygulaması Help Steps, ikinci yaşını kutluyor. 1.4 milyon kullanıcıya ulaşan Help Steps aracılığıyla şimdiye kadar 175 milyar adım bağışlandı. Dünyanın etrafını 8 bin 500 kere yürümeye denk gelen bu adımlarla ferdi yararlanıcıların manileri aşıldı, 6.5 ton mama dağıtıldı ve STK’lar aracılığıyla binlerce bireye dokunuldu…

Sıhhat ve düzgünlüğü akıllı telefon uygulamasında bir ortaya getirerek yeni bir model yaratan yerli teknoloji teşebbüsü Help Steps iki yaşında. Geçen müddette tüm dünyadan 1.4 milyon kullanıcıya ulaşan Help Steps aracılığıyla şimdiye kadar 175 milyar adım bağışlandı. Dünyanın etrafını 8 bin 500 sefer yürümeye denk gelen bu adımlarla ferdî yararlanıcıların pürüzleri aşıldı, 6.5 ton mama dağıtıldı ve STK’lar aracılığıyla binlerce bireye dokunuldu.

Bir adım sayar uygulamasını ‘adım at bağışla’ fikriyle birleştiren Help Steps, 2020’nin başında tüm dünyada fiyatsız olarak indirilebilir hale gelmişti. Bugünlerde ikinci yılını dolduran Help Steps geçen müddette 198 ülkeden 1.4 milyon kullanıcıya ulaştı. Help Steps’in Kurucusu ve CEO’su Beğenilen Venedik kullanıcıların her gün vücut ve ruh sıhhatine düzgün gelecek bir projenin kesimi olduklarını belirterek, “Help Steps kullanıcıları bir adımın bile fazlaca değerli olduğunu ve bu adımlar birleşince hayat kurtardığını gördü. Kullanıcıların ve bağışların yüzde 59’unu bayanlar, yüzde 41’ini erkekler oluşturdu. Herkese takviyeleri için teşekkür ediyor ve sağlıklı toplum amacı için yürümeye devam etmeye davet ediyoruz” dedi.

Nasıl kullanılıyor?

Help Steps uygulamasını indiren kullanıcılar cep telefonları cebindeyken tüm gün her zamanki üzere yürüyor, bisiklete biniyor yahut koşuyor. Bu adımlar bununla birlikte bir adımsayar olan Help Steps uygulamasında birikiyor. Akabinde akşam saat 24:00 olmadan kullanıcılar uygulamaya girip ‘Adımlarımı HS’ye çevir’ butonuna basıyor ve kısa bir reklam izliyor. Adımları HS puanına dönüşen kullanıcılar bu puanları isterse biriktiriyor ya da muhtaçlık sahibi ferdi yararlanıcılar yahut sivil toplum kuruluşlarına bu uygulama üzerinden bağışlıyor. Ahbap, Kızılay, Tema, Unicef, Türk Eğitim Vakfı, UCİM, SMA-DER, HAÇİKO üzere 28 STK’nın, spor kulüpleri ve ferdi yararlanıcıların bulunduğu Help Steps platformunda şimdiye kadar 175 milyar adım bağışlandı.

2 yılda neler yapıldı?

Help Steps kullanıcıları iki yılda 175 milyar adım ile dünyanın etrafını 8 bin 500 kere yürümeye denk gelecek kadar bağış yaptı. Bu müddette 14 ferdi kullanıcının pürüzü aşıldı, 7 bin 500 fidan dikildi ve spor kulüplerine dayanak verildi. Help Steps aracılığıyla sokak hayvanlarına da 6.5 ton mama paketi bağışlandı. 2020 ve 2021 senelerında ülkemizdeki yangın, sel ve sarsıntı felaketleriyle çaba için daima birlikte adım atıldı. Sistemdeki STK’lar aracılığıyla binlerce hayata dokunuldu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı