Gölcük Taekwondo Şöleninde 270 Atlet Üst Nesle Terfi Etti

MoneyBall

Administrator
Yetkili
Admin
Gölcük Belediyespor Kulübü’nün taekwondo kurslarına katılan atletler için düzenlenen nesil imtihanında 270 atlet bir üst nesle terfi etti.

Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun faaliyet programında bulunan 4 ayda bir yapılan 1. Devir Jenerasyon İmtihanı Genel İmtihanı 17 Ağustos Kapalı Spor Salonu’nda 16 Ocak 2022 Cumartesi günü yapıldı. İmtihana katılan 270 Gölcük Belediyesporlu taekwondocu, tam not alarak bir üst nesle yükseldiler. Sportmenler ve velilerin büyük ilgi gösterdiği nesil imtihanına katılan Gölcük Belediye Lideri Ali Yıldırım Sezer ve AK Parti Gölcük İlçe Lideri Çetin Seymen; genç atletlerin heyecanına ortak oldular. Jenerasyon imtihanını; Taekwondo Antrenörleri, İsa Gündağ, Meliha Evcil, Kemal Aloğlu, Ali Çolak, İhsan Yaman ve Zabit Pustu gerçekleştirdiler.

“GELECEĞİN ULUSAL ATLETLERİNİ GÖLCÜK’TE YETİŞTİRECEĞİZ”

Nesil imtihanını muvaffakiyetle tamamlayan atletleri tebrik eden Gölcük Belediye Lideri Ali Yıldırım Sezer, “Gölcük Belediyespor bünyesinde eğitim alan atletlerimizin göstermiş olduğu başarılardan gurur duyuyoruz. Geleceğin ulusal atletlerini, Gölcük’te yetiştireceğiz. Planlı ve programlı çalışmaya devam eden gençlerimize takviye vermeye devam edeceğiz. Gölcük Belediyesi olarak amatör sporlara olan takviyemizi arttırarak gençlerimizin farklı spor kısımlarında muvaffakiyet kazanmasına katkı sunmayı sürdüreceğiz. Bu hislerle; gençlerimizi, bilhassa de ailelerini tebrik ediyor; Gölcük Belediyesi Spor Ünitesi Müdürü Murat Aydoğdu’ya, Zabit Pustu hocamıza ve eğitmenlerimize; nesil merasimine de yansıyan disiplinli eğitimleri için teşekkür ediyorum” dedi.

270 TAEKWONDOCU BİR ÜST NESLE GEÇTİ

Nesil imtihanı hakkında bilgi veren Gölcük Belediye Spor Kulübü Taekwondo Antrenörü Zabit Pustu, “Türkiye Taekwondo Federasyonunun faaliyet programında yer alan 1. Devir Nesil İmtihanına Gölcük Belediyespor Kulübü Taekwondo Kadrosu Atletlerimizden; 100 beyaz kemer, 40 sarı kemer, 40 yeşil kemer, 30 yeşil mavi, 30 mavi, 30 kırmızı, 10 kırmızı siyah olmak üzere toplam 270 sportmen katıldı. Jenerasyon imtihanına katılan tüm atletler bir üst jenerasyona geçmeye hak kazandılar. Çocuklarımızı kutluyorum” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı