Gölcük, 2 Ekim Pazar günü büyük heyecana sahne olacak Downhill Cup’a konut sahipliği yapacak.

MoneyBall

Administrator
Yetkili
Admin
Gölcük Belediyesi’nin takviyesiyle Gölcük Saraylı parkurunda yapılacak olan Downhill Cup’ta, dağ bisikletçileri, en uygun sürüşlerini göstererek dereceye girmek için yarışacaklar. 2 Ekim Pazar günü Saat 14.00’da Saraylı’nın zirvelerinde başlayacak yarış, saat 17.00’da köy meydanında tamamlanacak.

53 SPORTMEN KATILACAK

Türkiye’nin çeşitli vilayetlerinden gelecek olan 53 atletin katılacağı ödüllü dağ bisikleti yarışı; “Elitler, Master, Küçükler ve Kadınlar” kategorinde yapılacak. Profesyonellerin heyecan dolu yarışını, Gölcüklüler de muhakkak noktalardan izleyerek heyecana ortak olacak.

GÖLCÜK BELEDİYESİ’NİN DESTEĞİYLE

Dağ bisikleti sporunun ülkemizdeki gelişimi ismine öncü bir isim olan, Gölcük’teki yarışın da tertibini yapan Gökmen Binici yaptığı açıklamada, “Bu sporun gelişmesi ismine Dünya’nın çeşitli ülkelerinde düzenlenen Downhill Cup’ı, Gölcük Saraylı parkurunda, Gölcük Belediyemizin takviyesiyle yapıyoruz. Bizim önceliğimiz, dört bir tarafı dağlarla çevrili ülkemizde gençlerimize dağ bisikleti sporunu sevdirmek ve profesyonel olarak yapmalarını sağlamak. Gölcük yarışına da 53 atletimiz katılacak ve yüklü olarak gençler olacak. Bu noktada, bizlere takviye olan Gölcük Belediye Liderimiz Ali Yıldırım Sezer’e ve emeği geçen herkese epeyce teşekkür ediyorum. Müsabakaları izlemeye de tüm Gölcüklüleri davet ediyorum” dedi.

BAŞKAN SEZER GÖLCÜKLÜLERİ DAVET ETTİ

Gölcük Belediye Lideri Ali Yıldırım Sezer yaptığı açıklamada, “Spor kenti Gölcük amacıyla alternatif sporlarında ilçemizde yapılmasına ehemmiyet veriyoruz. Dağ bisikleti yarışları da bunlardan bir tanesi. Büyük heyecana sahne olacağını düşündüğüm müsabakaya katılacak bisikletçilere muvaffakiyetler diliyor, hemşehrilerimizi de izlemeye davet ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı