Filippo Facci’yi saran tartışma hakkında Vittorio Sgarbi

berkecan

New member
Sanat eleştirmeni Vittorio Sgarbi, Filippo Facci’nin La Russa’nın oğluyla ilgili yazdığı yazının ardından çıkan tartışmaya yorum yaptı.

İle ilgili Ilaria Minucci Yayınlanan 10 Temmuz 2023

Kültür Müsteşarı Vittorio Sgarbi son günlerde kendisini saran tartışmalara ilişkin bazı açıklamalarda bulundu. Philip Faci Gazetecinin Senato Başkanı’nın oğlunun karıştığı cinsel saldırı davasıyla ilgili yazdığı yazının ardından, Ignatius LaRussa.

Filippo Facci’yi saran tartışma hakkında Vittorio Sgarbi

“Beni içine çeken tartışmaya bakılırsa, beni müstehcen bir dil kullandığım için suçluyorlar ama Facci’nin durumunda böyle bir şey yok. Geçmiş bir katılımcı kullandı (made, ed) genellikle halk arasında yaygın olarak kullanıldığı şekliyle kıza atıfta bulunmak”. Bunlar tarafından konuşulan kelimelerdir. Vittorio SgarbiKültür Müsteşarı soruya cevap verdi.HALLETMEK “ContemporaneaMente Gualdo Tadino” için Mic’te düzenlenen basın toplantısının oturum aralarında. Bu, Umbria’da gerçekleşecek ve 5 Ağustos’tan 7 Ocak’a kadar geçici sergilere, atölyelere, çalışma günlerine, küratörler ve sanatçılarla toplantılara, Polo’nun altı müzesi aracılığıyla tematik güzergahlara ev sahipliği yapacak olan çağdaş sanata adanmış yeni Festivaldir. Müze .

“Facci’nin yazısını dikkatle okudum. Sgarbi, devam eden soruşturma göz önüne alındığında kelime oyununu hoş bulmadım ve bundan kaçınabilirdim, ancak cinsel meseleler her ele alındığında, bir kelime korkusu var gibi görünüyor, bir seksofobi ortaya çıkıyor”, diye ekledi Sgarbi.

Tatsız kelime oyunu. Rai’deki programlarından birinde yanlış bir şey görmüyorum”

Sanat eleştirmeni için Facci, “ancak cümleyi bir daha asla yazmayacağını açıkladı. Belki yanlış bir şaka ama yazının ikinci bölümünde La Russa’nın oğluna yöneltilen suçlamayı aktardığı da doğru.

Kültür Müsteşarı daha sonra Rai etik kurulunun acil müdahale talebi hakkında yorum yaptı. “Güvenli bir sözleşmesi olan Saviano, Meloni’ye ‘piç’ dedi. Politik çağrışımları olan bir terim olduğu doğrudur, ancak bu büyük bir kelime değildir. ‘Bitti’ teriminin kullanımının ağırlığı neden daha fazla? dedi Sgarbi.

Ve Facci ile Rai’de bir işbirliğine devam etmenin aşırılıkları olup olmadığı sorulduğunda, “Hayır, estetik düzeyde saçını farklı bir şekilde taraması gerektiği dışında” yanıtını verdi.