Fakıbaba ÂLÂ Parti’ye geçiyor

Dogecoin

Active member
AYŞEGÜL KAHVECİOĞLU /ANKARA- Fakıbaba, GÜZEL Parti’ye katılacağını duyurdu.

Fakıbaba, toplumsal medya hesabından “2003’te üyesi olduğum AK Parti’de değişik makamlarda nazaranv yapma fırsatı buldum. Bu fırsatı bana veren bütün büyüklerime ve Şanlıurfa halkına yürekten teşekkür ediyorum. Bu 20 yıl içerisinde fazlaca kıymetli arkadaşlarım oldu. Onlardan ayrıldığım için üzgünüm. Lakin siyasi ve ahlâki anlayışıma uygun olmayan birtakım bireylerle bundan bu biçimde birlikte olmayacağım için de memnunum. AK Parti üyeliğinden ve AK Parti için bana oy veren hemşehrilerime saygısızlık olmasın diye milletvekilliğinden de istifa ediyorum” sözlerini kullandı.

Fakıbaba, ondan sonrasında yaptığı açıklama ile DÜZGÜN Parti’ye katılacağını duyurdu. Çarşamba günü ÂLÂ Parti Küme toplantısında Genel Lider Meral Akşener’in Fakıbaba’ya parti rozeti takacağı açıklandı.

RTÜK üyeliği hangi partide?

Fakıbaba’nın istifasının akabinde AK Parti’nin Meclis’teki sandalye sayısı bir daha 286’ya düştü. RTÜK’ün CHP’li Üyesi İlhan Taşçı, “Fakıbaba’nın AKP’den istifasıyla birlikte boş olan RTÜK üyeliği ÂLÂ Parti’ye geçer” açıklamasını yaptı. AK Parti Küme Başkanvekili Yetenekli Ünal ise “RTÜK’te AK Parti’nin bir üyeliği boşaldı. 12 Ekim’de Meclis Başkanlığı bir yazıyla bize bunu bildirdi, biz de buna cevaben bir yazı yazdık” dedi. Ünal, RTÜK üyeliği için iki isim bildirdiklerini deklare etti. AK Parti kanadı, RTÜK üyeliği için hesaplamanın nasıl yapılacağına ait tarz tartışması açılabileceğini, hususun mahkemeye gdolayılebileceğini lakin hususla ilgili karar merciin Meclis Başkanlığı olacağına işaret ediyor.