Enerjisa Enerji’nin çocuklara tasarruf şuuru aşıladığı ‘Küsmesin Yıldızlar’ Tiyatro Oyunu 12 yılda 300 bin çocuğa ulaştı

EliteDizqn

Active member
Enerjisa Güç, 12 yıldır devam ettirdiği memleketler arası ödüllü projesi olan Gücümü Koruyorum ile çocuklara tasarruf şuurunu aşılamaya devam ediyor. Proje kapsamında gerçekleşen tiyatro oyunu Küsmesin Yıldızlar, kasım ayı içerisinde İstanbul, Kocaeli, Kastamonu, Ankara, Mersin ve Adana’da 5.500 öğrenciyle daha buluştu.

Enerjisa Güç tarafınca yaklaşık 12 yıl evvel hayata geçirilen ve çocuklara tasarruf şuuru aşılamayı amaçlayan milletlerarası ödüllü “Enerjimi Koruyorum” projesinin Küsmesin Yıldızlar isimli tiyatro gösterisi, öğrencilerle buluşmaya devam ediyor. Daha uygun bir gelecek mottosuyla hayata geçen oyun, çocuklarda tasarruf şuuru ve eğitimini eğlenceli bir yolla sağlamayı hedefliyor.

Enerji kaynaklarını verimli kullanmaları ve güç tasarrufu ismine çocuklarda farkındalık yaratmayı hedefleyen tiyatro oyunu; İstanbul, Kocaeli, Kastamonu, Ankara, Mersin ve Adana’da 5.500 öğrenciyle daha buluştu.

Öncü ve örnek olma misyonuyla hayata geçen ve Sabancı Cumhuriyet Seferberliği kapsamında öğrencilerle buluşan oyun öncesinde Sabancı Gönüllüleri çocuklara güç tasarrufunu öğretmek için kısa sunumlar gerçekleştirdi.

Daha âlâ bir gelecek için 300 binden çok çocuğa ulaşıldı

Enerjimi Koruyorum projesi kapsamında, yarının yetişkinleri olarak güç verimliliği konseptini benimsemeleri için 12 yılda 14 vilayetteki 762 okulda, 300 binden çok çocuğa ulaşılarak güç tasarrufu farkındalığı konusunda eğitimler verildi.

Mobil Oyun 7 milyon kişinin cebinde

2010 yılından beri her sene yenilikler eklenerek devam eden Gücümü Koruyorum projesi, eğitici tiyatro oyununun yanı sıra eğitimlerini yaygınlaştırarak dijital/mobil oyun (aplikasyon) ile gelişmenini sürdürdü. 7-13 yaş kümesine hitap eden Gücümü Koruyorum projesi muteber bir oyun olarak çocuklarla buluşturuluyor.

IOS ve Android platformlarından 100.000’den çok indirilen oyunla birlikte 2010’dan beri yaklaşık 7 milyon bireye ulaşan proje, gelecek jenerasyonlara gerçek güç kullanması konusunda bilgi aktarmaya devam ediyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı