Emre Kaya’dan epeyce konuşulacak albüm geliyor

melegimsin

Member
Sesi ve kendine mahsus yorumu kadar birbirinden bedelli besteleriyle de müzikseverlerin ruhuna hitap eden Kelam Müellifi, Bestekar, Müzisyen ve Yorumcu Emre Kaya, bu kere arabesk albümle sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Son müziği “Tebessüm” ile kırdığı dinlenme rekorlarının akabinde bir daha gündemdeki yerini koruyan Emre Kaya, 21 müzikten oluşan “Usta Şarkılar” isimli albümünün hazırlıklarının son basamağa geldiğini, Ocak ayında piyasada olacağını bildirdi.

Orhan Gencebay’dan Müslüm Gürses’e, Yıldız Tilbe’den Kibariye, İbrahim Tatlıses ve “Yaşayan Efsane” diye tanımladığı Hakan Altun’a kadar arabesk müziğin duayenlerinin seslendirdiği yapıtları kendine has yorumuyla sevenleriyle buluşturmaya hazırlanan Emre Kaya, bu albüm için de son derece savlı konuştu.

Daha evvel gerek katıldığı TV programlarında sazı ile eşlik ederek seslendirdiği Türk Halk Müziğinin en sevilen yapıtları “Ahirim Sensin”, “Yalan Dünya”, “ Gül Tükendi Ben Tükendim” üzere sevilen Türk Halk Müziği yapıtlardaki performansı, sahnede seslendirdiği arabesk yapıtları ile büyük beğeni toplayan Emre Kaya, yeni albümü ile bu alandaki argümanını taçlandırmaya hazırlanıyor.

Pop müzik sanatkarı ve bestekar bulunmasına karşın arabesk yapıtları seslendirmesindeki muvaffakiyetinin yanı sıra bağlama, keman, gitar ve klarnet üzere biroldukca enstrümanı da muvaffakiyetle çalan sanatkarın arabesk albümü heyecanla bekleniyor.

Türkiye’nin yeni jenerasyonda en epey tercih edilen bestekarlarının içinde yer alan ve bu alanda biroldukça mükafatın sahibi olan Emre Kaya’nın yeni albümüne ait olarak gazetecilerin sorularını yanıtlarken, çok heyecanlı olduğu gözlendi.

Birfazlaca projede müzik yöneticisi olarak da başarılı projelere imza atan Emre Kaya, albümünde yer alacak yapıtların hangileri olduğunu açıklamayıp, sürpriz olmasını isteyerek, “Yaklaşık bir yıldır bu proje üzerinde çalışıyorum. Albümümüz 21 müzikten oluşacak. Benim için de değişiklik olacak. Tanınan kültüre hizmet eden müzikler yapan biçimim olduğu için birinci kere arabesk proje yapıyorum” dedi.

Her zamanki esprili üslubu ile “Kendimi şizofren üzere hissediyorum” diyen Emre Kaya, “Bu şuna benziyor; Çin restoranına gidip suşi yiyorsun, portakallı pekin ördeği yiyorsun daha sonra konuta gelip annenin kuru fasulyeli pilavını yiyorsun. Aksi köşe. Çok heyecanlıyım. Bir proje tuttu mu onu tutamazsınız, tıpkı freni patlamış kamyon üzere masraf. Bence bu arabesk albüm de freni patlamış kamyon üzere olacak” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı