“Dokuz yıl önce kimse beni dinlemedi”

berkecan

New member
Sibora’nın annesi Chi l’ha visto’ya müdahale etti. Yayın sırasında kaybolduğu anlar yeniden izlendi.

İle ilgili Valentina Mericio Yayınlanan 25 Mayıs 2023

Her şey oldu genç Sibora Gagani’nin ortadan kaybolmasından dokuz yıl sonra: İspanya’nın Torremolinos ilçesinde 28 yaşındaki ortağı Paula’yı 14 bıçak darbesiyle öldüren İtalyan uyruklu 45 yaşındaki Marco Romeo tutuklandı. Romeo daha önce Sibora ile bağlantılıydı ve şimdi, gerçeklerin ışığında, bu genç kadının kaderi etrafındaki gizem her zamankinden daha karmaşık görünüyor, ne oldu? Chi l’ha visto’nun 24 Mayıs Çarşamba günü yayınlanan bölümünde Sibora’nın annesiyle röportaj yapıldı.

Sibora Gagani, onu gören anne ile konuşuyor

“Dokuz yıl önce şikayet ettiğimde kimse beni dinlemediği için çok kızgınım”, Böylece Elizabeth’in acı dolu düşüncesi başlar. 28 yaşındaki Paula’nın öldürülmesinin ardından Sibora’nın annesi, kızının ortadan kaybolmasıyla ilgili konuşmak için geri döndü: “Çarşamba akşamı eve gidiyorum ve Sibora’nın çalıştığı eski işvereninden bir mesaj görüyorum, Marco Gaio’nun polis tarafından tutuklandığı tüm videolarda görülüyor. Gözlerime inanamadım…”

Şovun röportaj yaptığı arkadaşlar, 28 yaşındaki Paula’nın öldürüldüğü haberini duyar duymaz, bunun yerine Sibora olduğunu düşündüler. “Dokuz yıldır onu ne gördüm ne de duydum, bu kimsenin başına gelmesini istemediğim bir şey”, dedi annem tekrar.

Sibora’nın ortadan kaybolması

Sibora 2014’te ortadan kayboldu, iz bırakmadan, ama anne o dramatik günleri çok iyi hatırlıyor. İlk günlerde Marco ve Sibora – kadının hikayesinden anlaşılıyor – çok aşık görünüyorlardı.

Şeyler 22 yaşındaki Marco ile İspanya’ya taşındığında yozlaştı, sonra ondan ayrılma kararı: “Geçen yıl bana ‘Anne onu terk etmem gerekirse ortadan kaybolmalıyım, yoksa beni terk etmez’ dedi”. gerçeklerin ışığında donan ve biraz olmayan bir cümle.

Şubat 2014’te Sibora son kez İtalya’dan ayrılır ve annesine evlenmek istediğini duyurur. Ne yazık ki, kader onun için farklı bir son hazırlayacaktır: “Ondan son haber aldığımda, Haziran sonunda bana normal bir çocuk olmadığı için ondan ayrılmak istediğini söyledi ve bu sefer kesin ‘Anne yemin ederim bu sondu’ dedi ve gerçekten de öyleydi. ” Sibora eziyet görmemek için numarayı değiştirmiş, sonunda Marco Romeo’nun Elisabetta’ya yaptığı beklenmedik telefon görüşmesinde Sibora’nın nerede olduğunu sormuş, ancak adamın yaptığı versiyonlar farklı ve çelişkiliymiş.

Adam İspanyol yetkililere rapor vermedi kızın ortadan kaybolmasıyla ilgili, ancak ikincisi ondan şüpheleniyor: Sibora’nın kıyafetleri, fırçası ve diğer eşyaları Marco Romeo’nun evinde bulundu, bu nedenle hipotez, kızın gerçekten öldüğüdür.