Ceylan Ertem; ‘’Bana on beş seans terapi önerenler oldu.’’

melegimsin

Member
Büyük Konut Ablukada’nın sevilen solisti Gülinler’in sunduğu Kuvvetli PSM’nin dijital serisi “Bir Masada Oturduk”, kelam ve müziği kendisine ilişkin olan son teklisi “Sis”i Mayıs ayında dinleyicilerle buluşturan Ceylan Ertem’i ağırladı. Ertem’in müzikal serüveni ve yaşantısına dair samimi açıklamalarda bulunduğu keyifli sohbet artık Kuvvetli PSM YouTube kanalında yayında.

Çekimleri sevilen caz kulübü touché’de fiziki aralık tedbirleri ile gerçekleştirilen, Bant Mag.’ın da editöryel ve kreatif olarak dâhil olduğu Güçlü PSM Youtube kanalının dijital serisi “Bir Masada Oturduk” yeni kısmında kuvvetli yorumu ve bestekar kimliğiyle tanıdığımız Ceylan Ertem’i ağırladı.

Yeni kısmında Gülinler’in konuğu olan Ceylan Ertem, meskenini paylaştığı hayvan dostlarından, hayallerinden, Beyoğlu’nda her hafta sahne alıp coverlar seslendirdiği senelera uzanan müzikal serüveninin yanı sıra yaşantısına dair de samimi açıklamalarda bulundu.

‘’ Şebnem Ferah ile düet yapmak istiyorum.’’

Uzun müddettir dalın içerisinde olan tecrübeli sanatçı Ertem, bir epeyce sanatçı arkadaşıyla düet yapma fırsatı yakalamasının yanında kendisine sorulan “Düet yapmak istediğin bir isim var mı pekala, aklında olan?” sorusuna “Şebnem Ferah geliyor aklıma birinci, değişik ve hoş olabileceğini düşünüyorum. Bir müzik da yazdım aslında yakın vakitte kendisine de göndereceğim, söylemek ister mi diye?” yanıtını verdi.

“Benim hayatımı müziğe olan aşkım kurtardı.”

Uçak fobisi sebebiyle bir epey yurtdışı seyahatinin kara yolu aracılığıyla gerçekleştiren tecrübeli müzikçi, “Kara yoluyla Türkiye’den Londra’ya gittim, daha sonrasında sahniçin inmek zorunda kaldım. Benim için epey sıkıntı devirlerdi.” kelamlarıyla anlattı.

‘’Kıyıda köşede kalmış demeden ortasındaki her şeyi dökmek en değerlisi.’’

Uzun yıllardır terapiye giden ve gerçek terapisti bulmak kaydıyla herkese terapiyi tavsiye ettiğinin de altını çizen Ertem, “Bazıları için durum ortasında olan bir fındık kabuğu, atıyor kurtuluyor, tek seansta halledilir denilen farklı terapi biçimleri için görüşmeye gittiğimde sizin için on beş seans gerekli üzere cümleler duyuyordum. Çok çetrefilli, soğan kabuğu üzere soydukça altından öteki bir şey çıkıyor. Beni müziğe olan aşkımın yanında arkadaşlarım da kurtardı diyebilirim. Onlarla konuşmak ve kıyıda köşede kalmış demeden ortasındaki her şeyi dökmek en değerlisi bence.” tabirlerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı