Buyruk Aşarı yarış deneyimlerini TEZMAKSAN Maktek Fuar Standında paylaştı

MoneyBall

Administrator
Yetkili
Admin
Emir Aşarı yarış deneyimlerini TEZMAKSAN Maktek Fuar Standında paylaştı

Türkiye’yi yurt haricinde Tezmaksan’ın ana sponsorluğunda temsil eden yarış pilotu Buyruk Aşarı, kadro arkadaşı Alman pilot Benjamin Leuchter ve yarış aracı Audi RS 3 LMS TCR ile TEZMAKSAN Maktek Fuar Standında sevenleriyle buluşarak imza dağıttı ve yarış deneyimlerini paylaştı.

Almanya’da düzenlenen Nürburgring Dayanıklılık Şampiyonası’nda üç yıldır Tezmaksan’ın ana sponsorluğunda uğraş eden ulusal araba atleti Emir Aşarı, TEZMAKSAN Maktek Fuar Standında sevenleriyle buluştu. Şampiyonanın SP3T klasmanındaki birinci altı yarışın akabinde önder durumda bulunan Aşarı, fuar alanında Audi RS 3 LMS TCR aracı ve Max Kruse Racing kadrosundan arkadaşı olan ve World Touring Car Cup’da da yarışan Benjamin Leuchter ile yer alarak imza aktifliğine katıldı.

Emir Aşarı, dönemin yeni yarışı öncesi güç depoladı

İmza günü ile ilgili açıklamada bulunan Buyruk Aşarı, “Pazarlamada her eserin bir kıymeti var ve ben burada yarış pilotu kimliğimle yer alıyorum. İş adamı kimliğimin haricinde pilot olarak bu biçimdesine büyük bir tertipte tanınmak benim için değişik bir his. Herkes beni bu türlü tanıyor. Bu noktada kendi alanında Türkiye’nin başkan markası olan Tezmaksan’ın yalnızca teknolojiye yatırım yapmakla kalmayıp sporu ve sporcuyu da destekliyor olması epeyce pahalı. Hakikaten üç yıldır Tezmaksan’ın ana sponsorluğunda yarışıyorum. Dönemin bir daha sonraki yarışı öncesi buradaki ortamdan aldığımız güç bize ekstra motive sağlayacak” dedi.

“Tezmaksan’ın ülkesini temsil eden bir sporcuyu desteklemesi, yaptığı işlere de paha katıyor”

Aşarı’nın Max Kruse Racing ekibinden arkadaşı olan ve daha evvel ADAC TCR Almanya Touring Araba Şampiyonası, Alman Formula 3 Şampiyonası ile Formula BMW yarışlarında da gayret eden Benjamin Leuchter ise konuşmasında şunları söylemiş oldu: “Bir şoför olarak hem benim hem grubum için memleketler arası kurumlarla alakamızın olması epey kıymetli zira günün sonunda yaptığımız şey pazarlama. Bu noktada Tezmaksan’ın spora verdiği değeri değerli buluyorum zira ülkesini temsil eden bir sporcuyu desteklemesi yaptığı işlere de bedel katıyor. Yarıştığımız şampiyona fazlaca değerli ve şu anda önder durumdayız. Memleketler arası markalara başarılı bir ekip ve şoförlere sahip olduğumuzu göstermek memnunluk verici.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı