birlikte Yaşamaya Başladıktan daha sonra Partnerleri Hakkında Varsayım Bile Edemedikleri Gerçekleri Keşfeden 21 Kişi

melegimsin

Member
Münasebetlerini evlenerek ya da birlikte yaşamaya karar vererek bir üst düzeye taşıyan beşerler, başlarına gelen olayları ve tecrübeleri Reddit’de paylaşmışlar. Bayanların konutun dört bir köşesinden çıkan tel tokalarından, Masterchef’e katılabilecek kadar yeterli yemek yapan erkek arkadaşlarına öğrendiklerinde adeta dumur oldukları gerçekleri sizler için derledik. Buyrun içeriğe!

Kaynak: https://www.boredpanda.com/things-couple…

1. “Sevgilimle birebir konutta yaşamaya başlamadan evvel kendimi güzel bir aşçı sanıyordum. Kendisi o kadar hoş yemek yapıyor ki Masterchef’e katılsa yeridir!”

“Ayrıca ilgimizin başlangıcında benim yaptığım kurabiyelerin tadının fazlaca hoş olduğunu söylemişti. Ben keyifli olayım diye beyaz bir palavra söylemiş…”

2. “Sevgilimin sabahın birinci ışıklarıyla ne kadar hoş olduğunu keşfettim. Tost yaparken mutfak tezgahına dayanması, kimi vakit hayli gaz çıkarıp bütün odayı kokutması bile şirin geliyor.”

3. “4 sene birlikte yaşadıktan daha sonra onun gardırop çekmecesini birinci sefer açtım ve boş olduğunu gördüm. Meğerse kendi gardırobunu benim sandığı için hiç kullanmamış!”

“Yıkanan kıyafetleri ‘temiz sepeti’ ismini verdiği sepete, iç çamaşırı ve çoraplarını da yatağın başındaki komodinin çekmecesine koyuyormuş! Artık ben oturdum sanki konutumuzda öteki hangi mobilya boş diye merak ediyorum…”

4. “Küçüklüğünde sahiplenip yıllardır sevgiye boğduğum canım kedimin, üç saniye ortasında öteki birini sevip beni terk edebileceğini öğrendim…”

5. “Kadınların tuvalet kağıdını erkeklerden daha süratli kullandığını daima biliyordum ancak bu kadarını iddia edemezdim! Artık resmen ne vakit markete gitsem alışkanlık olarak tuvalet kağıdı satın alıyorum.”

6. “Erkek arkadaşımın hiç bir yapmadan saatlerce öylece oturabildiğini keşfettim. Bence bu bir yetenek!”

7. “‘Temizlik’ teriminin şahıstan şahsa hayli değiştiğini öğrendim…”

8. “Sevgilim fazlaca düzenliği olduğunu ve tetris oynamayı sevdiğini öğrendim. O kadar pratik ve tertipli bir insan ki her şeyi kutulara yerleştirdikten daha sonra kutuları da öteki kutulara yerleştiriyor…”

“Ona mavi kalemin nerede olduğunu sorarsam bana hangi odada, hangi dolapta, hangi çekmecede olduğunu başından ezbere söyleyebiliyor.”

9. “7 yıldır sevgilimle birlikte yaşıyoruz. Kendisi oldukça minyon yapılı bir bayan olduğundan o kadar sesli gaz çıkarabildiğini varsayım bile edemezdim…”

10. “Havlu katlamanın bile yanlış bir tekniği olabileceğini keşfettim.”

11. “Erkek arkadaşıma nazaranv verirken hayli ayrıntılı olmam gerektiğini öğrendim. Ona yalnızca ‘çarşafları yıkayalım’ diyemem, ‘çarşafları ve yastık kılıflarını makineye atalım, bittikten daha sonra asıp kurutalım, yatağa da yeni çarşafları serelim’ demem gerekiyor…”

12. “Erkek arkadaşımın müzikleri, sinemaları ve dizileri son ses dinlediğini keşfettim. Onun izlediği şeyi meskenin her yerinden duyabilirsiniz.”

13. “Sevgilim konutuma taşınmadan evvel tüm meskende toplam 2 tane yastığım vardı ve ikisini de uyumak için kullanıyordum. Şu an bütün sandalyelerde, koltuklarda, gardırobun üst raflarında yastıklar var…”

14. “Birbirinize daima farklı odalardan ‘Ne dediiiin?’ diye bağırmanın alışkanlık haline geldiğini öğrendim.”

15. “Kadınların duştan çıktıktan daha sonra saçlarına yaptıkları havlu-şapkanın ortasında hakikaten saçları olduğunu bilmiyordum.”

16. “Eğer partnerinizle farklı odalardaysanız içinizden biri, ötekinin olduğu odaya gelip uzun uzun baktıktan daha sonra geri dönüyor.”

17. “Eşimin bir sefer bile saçına tel toka taktığını görmedim lakin konutumuzun her köşesinde tel tokalar var!”

18. “İkimizin de ne kadar süratli kilo alabileceğini keşfettim…”

19. “Eşimin ipek üzere yumuşak ve uzun saçları var. Ancak bu saçların benim bedenimin orasından burasından çıkacağını bilmiyordum! kimi vakit duş alırken bacaklarımın içinden bile onun saçları çıkıyor. Birkaç tel saçını yutmuş bile olabilirim.”

20. “yaşamım boyunca hiç oda arkadaşım bile olmadığı için kendi kendime konuştuğumu fark etmemiştim. Sevgilim daima ‘biriyle mi konuşuyorsun’ ya da ‘ne dedin?’ diye soruyor…”

21. “Benim için yalnız kalmanın ne kadar kıymetli olduğunu fark ettiren bir deneyim oldu. En başlarda mutsuz ya da şikayetçi değildim lakin vakit geçtikçe hemen sonlanmaya başladığımı gördüm.”

“yaşamım boyunca kendi odamda yalnız yaşadığım için tüm vaktimi öbür bir beşerle birlikte geçirmek sıkıntı geldi.”

Sizin de bu biçimde tecrübeleriniz oldu mu? Yorumlarda buluşalım!