‘Ben sizler için hengame edeceğim’

Dogecoin

Active member
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Adana’da Büyükşehir Belediyesi tarafınca imali tamamlanan projelerin toplu açılışına katıldı. Burada konuşan Kılıçdaroğlu, yurt meselesini çözeceklerini belirterek, “20 yıldır yurt sonunu çözemediler. Allah nasip ederse Millet İttifakı olarak iktidara geldiğimizde 20 yılda değil; 1 yılda Türkiye’de yurt sıkıntısını çözeceğiz. Her anne-baba; evladını, kızını, oğlunu rahatlıkla yurtlara gönderecek. Gözü geride kalmayacak. 1 kişilik-3’er kişilik odaları geniş bant internet erişimi, sıcak suyu, soğuk suyu olacak. Halka hizmet etmeyi temel prensip edindik. Halka hizmet ederken birilerinin yaptığı üzere malı götürme kültürümüz yok. Bu ülkeye hizmet etmeyi ve bu ülkede hizmet için adanmışlığı kabul eden bir gelenekten geliyoruz” dedi.

“Türkiye’nin çözülemeyecek hiç bir sorunu yoktur” diyen Kılıçdaroğlu şunları söylemiş oldu:

‘Değişim zamanı’

“Dünyanın gelişmiş ülkeleri bu sıkıntıları nasıl akılcı siyasetlerle çözdülerse biz de tıpkı akılcı siyasetlerle çözeceğiz. Burada izlenmesi gereken yol; sizden toplanan her kuruş verginin hesabını size vermek ve size hizmet etmektir. Sizin problemlerinizi çözmeyen lakin beşli çetelere hizmet edenleri iktidardan alın ve değiştirin. Artık değiştirmenin vakti. Artık yeni bir Türkiye vakti, artık kuvvetli Türkiye vakti. Türkiye sizlerin oylarınız ve takdirinizle ikinci yüzyılına hayli kuvvetli olarak girecektir.”

‘Sizlerin adamıyım’

İktidar olmaları halinde adaleti getireceklerini kaydeden Kılıçdaroğlu, şunları söylemiş oldu: “Fakirliğin, fukaralığın ne olduğunu biliyorum. Evladını yatağa aç yatıran annenin dramını biliyorum. Üniversiteyi bitiren kızı, oğlu işsiz gezen annelerin babaların dramını biliyorum. Hiç kimsenin adamı değilim. Beşli çetelerin adamı değilim. Şayet birilerinin adamıysam; sizlerin adamıyım. Sizler için çaba edeceğim. Sizler için arbede edeceğim. Adana’dan kelam veriyorum; bu ülkeye adaleti getireceğim. Hiç kimseyi kanısından ötürü yargılamayacağız. Herkes niyetini özgürce söyleyecek. Gazeteciler ahlak ve etik kurallar çerçevesinde rahatlıkla iktidarı eleştirebilecek. Bilhassa gençler tweet attığında ‘Başım belaya girer mi?’; asla düşünmeyecek. Sevgili gençler şunu söylüyorum; sizin hayalleriniz bu kardeşinizin maksadı olacaktır.”

Şehit ailesine ziyaret

CHP başkanı Kılıçdaroğlu, Mersin’de 26 Eylül’de polisevine düzenlenen terör taarruzunda şehit düşen polis memuru Sedat Gezer’in ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Birtakım açılış ve programlara katılmak üzere dün sabah saatlerinde Adana’ya gelen Kılıçdaroğlu, birinci vakit içinderda Mersin’e geçti. Burada şehit eşi Yeliz Gezer ve aile yakınlarıyla görüşen Kılıçdaroğlu, çocukları Melis ve Ahmet Yağız’ı sevip sohbet etti. Ziyarete, kimi parti yöneticilerinin yanı sıra Mersin Büyükşehir Belediye Lideri Vahap Seçer de katıldı. Ziyaret basına kapalı gerçekleştirildi. – DHA

‘Gel TV’de vizyon konuşalım’

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın “hodri meydan” davetine Twitter’dan karşılık verdi. Kılıçdaroğlu “Erdoğan bugün bir daha birtakım laflar etmişsin. Vizyonlarımızı karşılaştıralım demişsin… Korkmuyorsan, bir ‘prompter balonu’ olduğunun ortaya çıkmasından çekinmiyorsan, istediğin TV kanalında, önünde prompter, gerinde danışmanların, karşında yalnızca ben. Gel vizyon konuşalım. Halkımız da Bay Kemal’in vizyonu ile Erdoğan ve danışmanlarının vizyonunu görsün” tabirlerini kullandı. “Yakın bir gelecekten bahsetmiyorum, gel bu akşam yapalım” diyen Kılıçdaroğlu “Korkaklıktan bahsetmişsin, net söylüyorum, korkak sensin ve bu akşam gelemeyeceksin” iletisini paylaştı. -ANKARA Milliyet