Başarılı sanatçı Buray, TEGV gönüllüleriyle buluştu Tüm Gönüllülerin Günü Kutlu Olsun

melegimsin

Member
TEGV, hiç bir çıkar gözetmeden, çocukların yoluna ışık olan; ayrıntılarını, tecrübelerini, sevgileri ve vakit içinderını onlarla paylaşan tüm gönüllülerin 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nü kutladı. Çevrimiçi bir aktiflikle online ortamda buluşan TEGV gönüllüleri, sevilen müzikçi Buray’ın da iştirakiyle eğlenceli vakit geçirdiler.

Kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin dört bir yanında her yıl yüz binlerce ilköğretim çağı çocuğuna eğitim dayanağı veren Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü kapsamında tüm aktiflik noktalarında çeşitli tertiplerle gönülleriyle bir ortaya geliyor. TEGV Gönüllüleri, 3 Aralık 2021 tarihinde ise çevrimiçi bir aktiflikle başarılı sanatçı Buray ile buluştu.

Online ortamda ekranlarının başında Buray ile buluşan yüzlerce TEGV Gönüllüsü, merak ettikleri soruları Buray ile paylaşma fırsatı buldu. TEVG Gönüllülerinin sorularını yanıtlayan Buray, TEGV’in eğitime takviye konusunda çok hoş işler yaparak ilham kaynağı olduğunu söylemiş oldu. Bu hususta en büyük işin gönüllülere düştüğünü ve bu biçimde manalı bir günde onlarla bir arada olmaktan memnunluk duyduğunu belirten Buray, tüm TEGV Gönüllülerine teşekkür etti.

Geçmiş senelerda TEGV’in aktifliklerine katılan çocukların bir kısmı, şu anda TEGV’in gönüllüsü olarak, bir vakit içinder kendileri üzere muhtaçlığı olan çocukların gelişmeninde TEGV’in bir modülü olmaya devam ediyor. Gücünü gönüllülerinden alan TEGV, çocukların umutlarını gerçekleştirme hakkına inanan gönüllülerinin emekleriyle, bilgi ve tecrübeleriyle, toplumsal sorumluluk şuurunu TEGV’li çocuklara aktararak, yarının aydınlık insanlarının yetişmesine dayanak oluyor.

Daha adil ve eşit bir dünya için ‘Ben de varım’ diyen, bir çocuğun hayatını değiştirerek geleceğe ışık olabilmek ismine hareket eden, vaktini çıkar gözetmeden yarar sağlamaya ayıran tüm gönüllülerin 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nü, ‘Dünyayı birlikte Güzelleştiriyoruz’ diyen TEGV Gönüllüleri ile birlikte sevgiyle kutluyoruz.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı