Armağan Çağlayan anlattı: Huysuz Virjin ekrandan nasıl yasaklandı?

EliteDizqn

Active member
Gazeteci Candaş Tolga Işık’ın imalcisi olduğu Baş TV’nin Unutulmaz programının ikinci kısmının konuğu Armağan Çağlayan oldu. Çağlayan televizyonun efsane ismi olan lakin bir anda tüm ekranlardan ismi silinen Huysuz Virjin karakterine can veren Seyfi Dursunoğlu’nun yasaklanış kıssasını anlattı.

Kendisinin küçük yaşlardayken yükselmesini sağlayan birinci kişinin Seyfi Dursunoğlu olduğunu belirten Armağan Çağlayan, “Biz fazlaca uzun yıllar çalıştıktan daha sonra RTÜK Huysuz Virjin karakterinin televizyona çıkmasına müsaade vermedi. Ancak bunu açıktan açığa yapmadılar hiç bir vakit. Yani şunu söylemediler; ‘Huysuz Virjin Türkiye televizyonlarında yasak” dedi.

Huysuz Virjin’e RTÜK tarafınca konulan yasakların hiç bir vakit açıktan açığa yapılmadığını, kanal idarelerine edilen telefonlar aracılığıyla Huysuz Virjin’in ekranlara çıkarılmadığını vurgulayan Çağlayan, ondan sonrasında bir RTÜK Lideri’nin da bir programda Huysuz Virjin’in televizyona çıkmasını istemediklerini dediğini kaydetti.

‘DÜNYASI KARARDI’

Bu hadiselerden daha sonra Seyfi Dursunoğlu’nun yaşadığı buhrana da değinen Çağlayan şu sözleri kullandı:

Seyfi Bey’in dünyası karardı resmen yıkıldı yani adam. Bence 65 yaşından daha sonra şöhret olan tek insan. Huysuz Virjin Türkiye’de şöhret olduğunda 67 yaşındaydı. Beşerler artık ismini yeni duymuştu. Seyfi Beyefendi sokakta tanınmaya başlamıştı.

‘KENDİSİNE HASTALIK UYDURDU’

RTÜK yasaklayınca Seyfi Beyefendi tekrar televizyona çıkamayacağını anladı ve -bence psikolojik- kendisine bir hastalık uydurdu. “Ben sarı nokta hastası oldum, televizyon ışıkları bana ziyanlı ben televizyona çıkmayacağım” dedi.

‘GERÇEKTEN SARI NOKTA HASTALIĞI OLDU MU?’

bir süre daha sonra ‘ben sarı nokta hastası olduğum için televizyona çıkamıyorum’ problemine inandı bence. daha sonra Seyfi Dursunoğlu olarak bir program yaptı bence memnun olmadı.

‘RTÜK’TEN BUNUN YAYINLAYACAĞINIZA EMİN MİSİNİZ?’ DİYE TELEFON GELDİ’

Bir kanalda yöneticilik yaparken biz küsmüştük. Küsmemizin sebebi epeyce saçma. Artık düşündüğümde keşke o beş yıl küsmeseymişiz diyorum. Çok mutsuz ediyor o orta beni. daha sonra ben dedim ki yılbaşı programını Huysuz Virjin’le çekelim. Ben yine Seyfi Bey’e gittim ve barıştık. Kanal D’nin yılbaşı programı için Seyfi Bey’le anlaştık. Çok memnun oldu hiç sarı noktadan bahsetmedi. Çektik, montajladık. Yayından iki gün evvel RTÜK’ten “Bunu yayınlayacağınıza emin misiniz” diye telefon geldi. Biz montajı yine yaptık tabir-i caizse programı kuşa çevirdik. Fakat Seyfi Beyefendi son sefer Huysuz Virjin olarak televizyona çıktığı için fazlaca memnundu. Yılbaşı gecesi kendisini seyredip beni 6-7 sefer aradı.

‘YASAKLANMADIM’ DEMEK İÇİN…

Aslında vakit zaman starlara kaprisleri için kızıyoruz fakat onların hayatı bizim gördüğümüzden çok daha öteki ve fazlaca daha güç. 67 yaşında televizyonda, aslında gazinoların en altından gelip cümbüş dalının en üstüne tırmanan bir insanın yasaklanınca kendine hayata tutunma yerleri bulduğunu nasıl tutunmak için ‘yasaklanmadım’ demek için nasıl efor sarfettiğini görmek herbiçimde benim kadar herkesi etkilerdi.