AÖF kayıt yenileme ne vakit bitiyor? 2021-2022 Anadolu Üniversitesi AÖF kayıt yenileme ekranı

Adanali

New member
AÖF kayıt yenileme ne vakit bitiyor? 2021-2022 Anadolu Üniversitesi AÖF kayıt yenileme ekranı Anadolu Üniversitesi (AÜ) açıköğretim, iktisat ve işletme fakülteleri 2021-2022 öğretim yılı güz periyodu kayıt yenileme süreçleri ile “İkinci Üniversite” kayıt yaptıracak adaylar için müracaat ve kayıt süreçleri uzatıldı.

Bu gelişimin akabinde rastgele bir önlisans ya da lisans programından mezun olup bir üniversite daha okumak isteyen adaylar, AÖF kayıt tarihleri hakkında araştırmalarına başladı.

Pekala AÖF kayıt yenileme ne vakit bitecek? AÖF ikinci üniversite kayıtları nasıl ve nereden yapılacak? İşte 2021-2022 AÖF kayıt yenileme ekranı ve başka ayrıntılar…

2021-2022 AÖF KAYIT YENİLEME TARİHLERİ UZATILDI

Anadolu Üniversitesi tarafınca yapılan açıklamaya bakılırsa; Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2021-2022 Öğretim Yılı Güz Devri kayıt yenileme süreçleri ile Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine; ANADOLUYÖS, İkinci Üniversite kayıt yaptıracak adaylar için çevrimiçi (online) müracaat ve kayıt süreçleri 17 Ekim 2021 Pazar günü Saat 22:00’ye kadar uzatılmıştır.

Öğrenciler, online müracaat ve AÖF kayıt süreçlerini aosogrenci.anadolu.edu.tr adresinden e-devlet şifresi ile yapabilecek.

AÖF KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR?

Kayıt yenileme süreci aof.anadolu.edu.tr adresi Ders Seçimi (Ekle/Sil) Otomasyonu kontağından öğrenci şifresi yahut e-devlet şifresi ile yapılacaktır.

Kayıt yeniletecek öğrencilere Fakülte tarafınca ders ataması yapılmayacak, öğrenci 45 AKTS krediyi geçmeyecek biçimde ders seçebilecektir.

AÖF kayıt yenileme süreçleri gerçekleştirirken aşağıdaki adımların sırasıyla uygulanması gerekiyor.

1- Derslerini seç.

2- Fiyatını öde.

3- Otomasyondan kaydını denetim et.

4- Ders kitapların eKampüs’te.

Kayıt yenileme sürecini yapan öğrenciler aosogrenci.anadolu.edu.tr adresi Kayıt Bilgi temasından kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kayıt yenileme tarihleri ortasında kesinlikle denetim etmelidir.

AÖF KAYIT YENİLEME YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Ders seçimi yapılmadan bankada ödeme ayrıntıları oluşmayacak ve öğrenciler kayıtlarını yeniletemeyecektir. Kayıt yeniletecek öğrencilere Fakülte tarafınca ders ataması yapılmayacak, öğrenci 45 AKTS krediyi geçmeyecek biçimde ders seçebilecektir.

Kayıt yenileme süreci aof.anadolu.edu.tr adresi Ders Seçimi (Ekle/Sil) Otomasyonu irtibatından öğrenci şifresi yahut e-devlet şifresi ile yapılacaktır. Ödeme ayrıntıları ders seçimi sayfasında yahut bu süreç kararı dökümü alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında yer alacaktır.

Ders seçimi sürecini yapan öğrenciler 2021-2022 Öğretim Yılı Güz Periyodu Devir Öğretim Sarfiyatı, Periyot Tahsil Fiyatı ve Periyot Öğrenci Katkı Hissesi ödemelerini üstte belirtilen tarihler içinde; Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Ziraat Bankası ATM’lerinden (kartlı yahut kartsız), Taşınabilir Bankacılık yahut İnternet Bankacılığından gerçekleştirebilir. Kayıt yenileme tarihinin son günü olan 08 Ekim 2021 tarihinde Kredi Kartı, İnternet, ATM ve Taşınabilir Bankacılığından saat 22:30’a kadar ödeme yapılabilecektir.

Yalnızca eski borcunu ödeyen, lakin 2021-2022 Öğretim Yılı Güz Devri ders seçimi sürecine nazaran belirlenen kayıt yenileme bedelini ödemeyen öğrencilerin kayıtları yenilenmez.

08 Ekim 2021 tarihinden daha sonra mazeret kabul edilmeyecek ve Güz Periyodu kayıt yenileme süreci yapılmayacaktır. Güz Devri kayıt yenileme mühleti uzatılmayacaktır.

Belirtilen tarihler içinde her ne sebeple olursa olsun, Devir Öğretim Sarfiyatı, Devir Tahsil Fiyatı ve Devir Öğrenci Katkı Hissesi ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2021-2022 Öğretim Yılı Güz Devri kayıt yenileme hakkını kaybeder.

Kayıt yenileme sürecini yapan öğrenciler aosogrenci.anadolu.edu.tr adresi Kayıt Bilgi kontağından kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kayıt yenileme tarihleri ortasında kesinlikle denetim etmelidir.

Kaydı yenilenen öğrenci, kayıt yenileme tarihleri ortasında, ödediği periyot öğretim sarfiyatı meblağının altında olmamak kuralıyla seçtiği dersi silip yerine öteki bir ders seçebilir yahut yeni ders ekleyebilir.