3 padişah ve 12 Cumhurbaşkanı bakılırsan Amasyalı ‘Şeker nine’ 119 yaşında

EliteDizqn

Active member
Amasya’da kızı Serap Yüksel ve torunlarıyla bir arada yaşayan, 5 çocuk ve 12 de torun sahibi olan Şeker Aslan’a, 119’uncu yaş günü ötürüsıyla torunları tarafınca sürpriz kutlama yapıldı. Pastasındaki mumu üfleyen Yüksel, çabucak sonrasında ailesiyle hatıra fotoğrafı da çektirdi. 3 padişah ve 12 Cumhurbaşkanı periyoduna tanıklık eden Şeker nine, sıhhatini ise doğal olarak tükettiği yoğurt, tereyağı, bal, ayran ve haşlanmış yumurtaya borçlu olduğunu söylemiş oldu.

‘ÇOK ŞÜKÜR HASTA BİLE OLMADIM’

Kutlama için herkese teşekkür eden Şeker nine, “Çok şükür Allah’ıma, hasta bile olmadım. Koronavirüs bile olmadım. Sizde hastalık var, ben de yok. Atatürk, İsmet İnönü, Adnan Menderes, Süleyman Demirel, Bülent Ecevit hepsini biliyorum” dedi.

‘ANNEM DAİMA DOĞAL BESLENİR’

Annesinin beslenmesine dikkat ettiğini ve her vakit doğal beslendiğini, asla hazır yemekler yemediğini söyleyen Serap Yüksel de, “Annem 119 yaşına girdi, mani söylemeyi ve dua etmeyi fazlaca seviyor. Annem 7 yıldır Alzheimer hastası ve birlikte oturuyoruz. Vakit zaman da olsa bu hastalığından dolayı aklı gidip geliyor. Alzheimer hastalığının haricinde rastgele bir rahatsızlığı yok. 6 ay evvel 2 çocuğum, eşim ve ben koronavirüse yakalandık. Çabucak anneme de test yaptırdık ve negatif çıktı. O devir annemle temas etmedik, farklı bir odada ilaçlarını verdim, eldivenlerle ve çift maskeyle kendisiyle ilgilendim. Annem de 20 gün odasından çıkmadı. Koronavirüs, annemi teğet geçti. Annem fazlaca hoş doğal besleniyordu, hazır yemekler yemezdi. Kendi yoğurdunu kendi yaptı. Sofrasından tereyağını hiç eksik etmezdi. Tereyağı, bal, yoğurt, ayranı fazlaca içer, haşlanmış yumurtayı epey sever. Annemin 5 çocuğu, 12 torunu var. Torununun torunu da var” diye konuştu.