‘Yardımda en cömert ülke onurunu taşıyoruz’

Dogecoin

Active member
GÖKHAN KARAKAŞ İstanbul – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Türk Kızılay Lideri Dr. Kerem Kınık’ın katıldığı merasimde 35 isim ve kuruma ödül verildi.

Erdoğan merasimde yaptığı konuşmada şunları söylemiş oldu: “Gönüllülük insanın beşere olan inancını pekiştirir. Bildiğiniz üzere, ülkemiz, insani yardım alanında, dünyanın en cömert ülkesi olma onurunu göğsünde taşıyor. Başta Kızılay olmak üzere, tüm kurumlarımız, dünyanın tüm kıtalarında, Türk halkının ulu gönlünün, engin merhametinin ve samimi sevgisinin elçileridir. Zira biz, yaratılanı, Yaradan’dan ötürü sever ve tüm insanları kardeşimiz sayarız. Hiç kimseyi, dini, lisanı, ırkı üzere niçinlerle ayırmayız. Bu anlayışın, kurumlarımızın kimliği haline gelmesi, şefkatin, bir devletin ana karakteri olabileceğinin de kanıtıdır. İşte tüm bunlar, insanın beşere yabancılaştığı çağdaş dünyanın ezberlerini bozuyor.”

35 ödül takdim edildi

Konuşmalarının akabinde ödül merasimine geçildi. A Ulusal Bayan Voleybol eski antrenörü ve istekli Giovanni Guidetti, müzisyen Yusuf İslam, Ahbap Lideri Haluk Levent, 30 yıldır köyünde kullanılmayan toprakları ağaçlandıran 83 yaşındaki Cemal Güdül, Kastamonu Azdavay’da taşımalı eğitimle sabah erken okullarına giden çocuklara sıcak bir kulübe hazırlayan Halil Demir ve AFAD’ın da içinde bulunduğu 35 kişi ve kuruma mükafatları takdim edildi.