WCGC Turkey Turnuvası’ndan “TEV Eğitimle Güzelleştirelim Burs Fonu”na Manalı Takviye

MoneyBall

Administrator
Yetkili
Admin
10 – 12 Eylül tarihleri içinde Bodrum’da düzenlenen dünyanın en geniş iştirakli şirketler ortası golf turnuvası WCGC Turkey’de “TEV Eğitimle Güzelleştirelim Burs Fonu”na dayanak oldu. TEV Eğitimle Güzelleştirelim Burs Fonu ile ülkemizde yaşanan yangın ve sel felaketlerinde ebeveynlerini kaybeden, anne yahut babası çalışamaz durumda olan ya da ağır maddi kayba uğrayan öğrencilerin eğitimlerine devam edebilmeleri amaçlanıyor.

Matrix Travel tarafınca düzenlenen dünyanın en geniş iştirakli şirketler ortası golf turnuvası World Corporate Golf Challenge (WCGC) Turkey, 10 – 12 Eylül 2021 tarihleri içinde Bodrum’da gerçekleştirildi. Turnuva kapsamında Türk Eğitim Vakfı’nın (TEV), Türkiye’nin biroldukca bölgesinde gerçekleşen orman yangınları ve çabucak akabinde yaşanan sel felaketleri daha sonrasında bu bölgelerdeki öğrencilere burs dayanağı sağlamak için harekete geçerek “Eğitimle Güzelleştirelim Burs Fonu”na da kıymetli bir katkı sundu.

Eğitimle Güzelleştirelim Burs Fonu’na takviye veren herkese teşekkür eden TEV Muğla Şube Yürütme Şurası Lideri Ece Yıllıkçı Yeşilpınar, “Daha pandeminin yaralarını saramadan evvel yurdumuzun dört bir yanında orman yangınlarıyla akabinde da sel felaketiyle karşı karşıya kaldık. Yaşananlar hepimizi derinden etkiledi ve o bölgelerde yaşayan çocuklarımızı hepimizden oldukça… Biz de TEV olarak bu afetlerin yaşandığı bölgelerdeki öğrencilerimizin eğitim hayatlarına kesintisiz bir biçimde devam edebilmeleri için “Eğitimle Güzelleştirelim Burs Fonu”nu oluşturduk. Bu burs ile ne kadar hayli çocuğumuzun, gencimizin ömrüne dokunabilirsek bizim için o kadar kıymetli… Herkese takviyeleri için bir defa daha teşekkür ediyorum” dedi.

TEV, Eğitimle Güzelleştirelim Burs Fonu ile yangın ve sel felaketlerinde anne yahut babasını kaybeden, anne yahut babası çalışamaz duruma düşen, yangın ve sel niçiniyle ağır maddi kayba uğrayarak tahsiline devam edemeyecek olan ilkokul, ortaokul, lise ve yüksek öğretimdeki öğrencilere eğitim takviyesi sağlıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı