Vedat Milor yeni kitabıyla D&R’a konuk oldu

EliteDizqn

Active member
Ünlü gastronomi müellifi Vedat Milor, “Hesap Lütfen!” isimli yeni kitabını kitapseverlerle @dr_dunyasi Instagram hesabındaki canlı yayında buluşturdu. Moderatörlüğünü tecrübeli haberci Deniz Bayramoğlu’nun gerçekleştirdiği aktiflikte Milor, yeni kitabı ve kendisi hakkında bilinmeyenlere değindi, D&R takipçilerinin merak ettiği soruları cevapladı.

Kültür, sanat ve cümbüş dünyası D&R, Instagram sayfasından gerçekleştirdiği ve birbirinden başarılı müellifleri ağırladığı canlı yayınlarında bu defa gastronomi dünyasının ünlü ismi Vedat Milor’u konuk etti. Son kitabı ‘Hesap Lütfen!’i anlatmak için okurlarıyla bir ortaya gelen Milor, başarılı televizyoncu Deniz Bayramoğlu’nun moderatörlüğünde D&R takipçileriyle keyifli bir sohbete imza attı.

Kitap fikrini anında kabul ettiğini belirten Vedat Milor, “Kitap yazmak, benden istenen, benim de her vakit yapmak istediğim bir hareketti. Bu kitap bana, gastronom haricindeki Vedat Milor’u da anlatmam için fırsat veriyor. Bana bir diyalog kurma talihi veriyor. Bizim ülkemizde kimi kolektif kıymetlerimiz var. Toplum olarak ülkülerimiz var. vakit içinde bize dayatılan kıymetler var. Bu dayatılanlar fazlaca küçüklükten, hocalarımızdan, ailelerimizden başlıyor. Bu kıymetleri dayatanların bunlara uymadığını nazarann gençler giderek yabancılaşıyor. bu biçimdece çok bireyciliğe yöneliyorlar lakin bu da bir tahlil değil. Ben de bu ikilemleri daima yaşadım. Bu ikilemlerden aldığım dersler oldu. Kitapta onları paylaştım. Niyetlerimi, başımda oluşan ikilemleri yansıtma imkanı veren bir mecra sundu kitap. Mümkün olduğu kadar da kişiliğimle uyumlu olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Beşere küçüklükten itibaren kuvvetli bir sorumluluk duygusu aşılamanın kıymetli olduğunu söyleyen Milor, “O kişi yaşama atılırken o gücü almadığından oburunun da özerkliğini kabul etmiyor. Yorum yapmayı kendine hak olarak görüyor lakin bu aslında karşı tarafın özel ömrü, özel tercihi… Kitapta daha epey tartışma noktaları açmak ya da yanlışsız bilenen yanlışları sergilemek üzere farklı perspektifler olduğunu da göstermek istedim. İnsanları biraz tartışmaya, düşünmeye, eğlenmeye itmek istedim.” dedi.

ömrümde dengeyi arayan biriyim

ömründe, mümkün olduğu kadar dengeyi arayan biri olduğunun altını çizen Milor, kelamlarını şöyleki sürdürdü: “Başarının getirdiği girdaba katılınca ömrün istikrarı değişebiliyor. Plan benim hayat ideolojimin bir modülü… Birine bir yemin ettiğim vakit, yapacağım dediğim için epey dikkat ediyorum. Yapabileceğimden daha fazla şeye girmek istemiyorum. Başımın ortasında epeyce güzel değerlendiriyorum. bu türlü plan yaptığımda ömrüm da daha rahat oluyor. Hayır demeyi de bilmek gerekiyor. Kendimi, kendi evvelarimi tanıdım. Kendi yarar işlevimi biliyorum, ona nazaran sistemimi oturtuyorum.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı