Tuğçe Aziz “hiç bir vakit bırakmaya başlama, hiç bir vakit başlamayı bırakma‘’

melegimsin

Member
Hoşluğuyla göz kamaştıran, Influencer ve beraberinde da mimar olan Tuğçe Aziz; spor tutkusunu, toplumsal medya serüvenini, okul ömrünü ve kendisine dair merak edilenleri tüm bilgileri ile MAG Eylül sayısına anlattı…

Mimar olma sürecinden bahseden Tuğçe Aziz, üniversite hayatına kısa bir süre orta verip oğlu Yaman’ı dünyaya getirdikten daha sonra eğitimine devam ettiğini söylemiş oldu. Eğitime her vakit ehemmiyet verdiğini belirten Aziz; “Üniversite imtihanına girdikten daha sonra Kadir Has Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü’nü kazandım ve İstanbul’a yerleştim. Eğitime her vakit öncelik veren bir ailede büyümeme karşın evlilik sürecinde eğitimime orta vermek zorunda kaldım. Üç yıl ortadan daha sonra yenidendan imtihanlara girip Kültür Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nü kazandım. Üç yılda kısmımı dereceyle bitirdim. Üniversitenin birinci yılı Yaman’a hamileydim. Bu niçinle biraz sıkıntı bir müddetç oldu lakin bir daha de hayli keyifliydi. Şu anda eşimin işi sebebiyle hayatıma İstanbul’da devam ediyorum’’ dedi.

Toplumsal medyayı etkin kullanan bir isim olan Tuğçe Aziz, Influencer olma serüveninin nasıl başladığını anlattı. Eşinin mesleğinin de bu süreçte tesirli olduğunu tabir eden Aziz, takipçi kitlesinden aldığı olumlu iletilerden fazlaca memnun olduğunu söylemiş oldu. Toplumsal medyada paylaştığı içeriklerle ilgili konuşan hoş Influencer; “Sosyal medya için içerik üretmek üzere bundan önceliğim yok ve bu hususta hayli efor harcamıyorum. Ben yalnızca günlük rutinimi ve keyifli anlarımı paylaşıyorum. Fotoğraf çekmeyi ve çekilmeyi seviyorum ve hoşuma giden fotoğrafları takipçilerimle paylaşıyorum. Takipçilerimin beğenip ilgi gösterdiği konularda, gelen soru ve istekleri de yanıtlamaya çalışıyorum’ ’ifadelerini kullandı.

Hayat mottosunun “hiç bir vakit bırakmaya başlama, hiç bir vakit başlamayı bırakma!” olduğunu söylen Tuğçe Aziz, sıhhatini ve fit yapısını spora borçlu olduğunu söz etti. “Spor benim şayet olmazsa olmazım. Haftanın beş günü spor yapıyorum. Bunun yanında özel bir beslenme programım var. Spor yapmak ve sağlıklı beslenmek benim için artık bir ömür hali diyebilirim’’ diyen Aziz, giysi usulüyle ilgili ise “Modayı takip ediyorum ve bana yakıştığı sürece giyerim. Spor ya da spor şık giyinmeyi seviyorum. Fazla düşünmeden genelde son dakika başıma ne yapıtsa onu giymeyi tercih ediyorum’’ diye konuştu.

Hoşluğun kendisi için nazaranceli bir kavram olduğunun altını çizen Tuğçe Aziz; “Benim için hoşluk bakılırsaceli bir kavram ve bence en kıymetlisi iç hoşluk. Biraz klişe olacak ancak evvel içimizi beslemeliyiz, güzelleştirmeliyiz’’ dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı