Türk Telekom ‘Siber Güvenlik Kampı’ müracaatlara açılıyor

Mr.T

Administrator
Yetkili
Admin
Türk Telekom, ‘siber güvenlik’ alanında mesleğine kuvvetli bir başlangıç yapmak isteyen gençlere eğitim fırsatı sunuyor. Bu yıl 2’ncisi düzenlenen “Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı” projesi için müracaat süreci başlıyor. 27 Haziran’a kadar müracaatların süreceği kampta dereceye giren gençler toplamda 33 bin TL bedelinde mükafatın sahibi olacaklar.

Türk Telekom, gençlerin meslek gelişmenini desteklemeyi sürdürüyor. Türkiye’nin en büyük siber güvenlik merkezine sahip telekomünikasyon operatörü olan Türk Telekom, Gelişim Üssü çatısı altında bu yıl ikincisini gerçekleştireceği ‘Çevrimiçi Siber Güvenlik Kampı’ ile gençlere kuvvetli eğitim fırsatları sunuyor. “Siber Vatanın Kahramanları, Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı’nda” sloganıyla hayata geçirilen ve 16-27 Ağustos 2021 tarihleri içinde düzenlenecek projede gençler, alanında uzman isimlerden teorik ve uygulamalı eğitimler alacaklar. Kampı muvaffakiyetle tamamlayan iştirakçilerin tümüne ‘Türk Telekom Siber Güvenlik Muvaffakiyet Sertifikası’ verilecek. Kamp sonunda; iştirakçilerden birinci olana 15.000 TL, ikinciye 10.000 TL, üçüncüye ise 8 bin TL olmak üzere toplamda 33 bin TL pahasında ödül dağıtılacak.

Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Emre Vural şu açıklamalarda bulundu: “Gelişim Üssü çatısı altında Türk Telekom Akademi’nin eğitim deneyimini ve bölümümüzdeki esaslı birikimimizi gençlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Türkiye’nin en büyük siber güvenlik merkezine sahip kurumu olarak, bu alanda yetişmiş insan kaynağına katkı sağlamayı da nazaranv kabul ediyoruz. Ulusal güvenliğin kritik bir ögesi olan ‘siber güvenlik’ alanında kendini geliştirmek isteyen gençlere eğitim fırsatı sunmaktan memnuniyet duyuyoruz. bu biçimdelikle hem gençlerimizin siber güvenlik mesleklerine kuvvetli bir başlangıç yapmalarını sağlamayı birebir vakitte ülkemizin yetişmiş siber güvenlik uzmanı gereksinimine katkı sunmayı hedefliyoruz.”

‘Siber Güvenlik Kampı’ kapsamında gençler; Türk Telekom’dan ve bölümden uzman isimlerden 10 gün boyunca uygulamalı eğitimler alacaklar, dalın öncü isimlerinin konuşmacı olduğu panellere katılacaklar, CTF (Bayrağı Yakala) yarışı heyecanını yaşayıp, eğlenceli aktivitelerle keyifli vakit geçirebilecekler. Tümüyle fiyatsız ve çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek kampa, üniversitelerin lisans 3 ve 4’üncü sınıf öğrencileri, yüksek lisans öğrencileri ile en çok 2 yıl evvel lisans ve yüksek lisans programından mezun olanlar katılabilecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı