Türk Telekom bilişim uzmanları yetiştirmeye devam ediyor

Mr.T

Administrator
Yetkili
Admin
Türk Telekom’un, şirketler için kritik kıymete sahip bulut bilişim konusunda uzmanlaşmak isteyen gençlere yönelik düzenlediği ‘Bulut Bilişim Kampı’ bitmiş oldu. Kamp sonundaki proje müsabakasında birinci üçe giren Yamaç Tan, Taha Zereyak, Selçuk Şan toplamda 60 bin TL mükafatın sahibi oldu.

Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik eden Türk Telekom, gençlerin meslek gelişmenini desteklemeyi sürdürüyor. Türk Telekom, şirketler için büyük kıymet taşıyan bulut bilişim alanında meslek sahibi olmak isteyen gençler için ‘Bulut Bilişim Kampı’ düzenledi.Türk Telekom Gelişim Üssü çatısı altında bu yıl ikincisi yapılan kampa 48 genç katılarak alanında uzman isimlerden eğitim alma fırsatı yakaladı.

Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Emre Vural, gençlere her alanda çeşitli imkanlar sunduklarını belirterek şöyleki konuştu: “Türk Telekom olarak eğitim programlarımız ile potansiyel yeteneklerin istihdamına katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Gençlerimizin uzmanlaşmak istediği alanlarda mesleklerine istikamet verecek biçimde deneyim sahibi olmaları için çalışarak ülkemize faydalı bireyler olmalarına katkı sağlıyoruz.”

Kampa katılan gençler, bulut data merkezleri, dijital dönüşüm, otomasyon, IaaS ve PaaS bulut platformları, açık kaynak teknolojileri, DevOps – GitOps süreçleri üzere mevzu başlıkları kapsamında 35 farklı eğitmenden 24 saatin üzerinde fiyatsız eğitim alırken, dalın öncü isimlerinin yer aldığı panellere katıldı. Kamp sonunda ise 48 genç, meslek amaçlarına ulaşmalarında yardımcı olacak bir eğitim sertifikasının sahibi oldu.

İlk üçe girenler 60 bin TL mükafatın sahibi oldu

Geleceğin bulut teknolojileri uzmanları, kamp sonundaki proje müsabakası ve kamp boyunca gösterilen performans bakımından kıymetlendirilerek ödül sahipleri belirlendi. Kamp sonunda düzenlenen ödül merasiminde dereceye giren iştirakçilerden birinciye 30 bin TL, ikinciye 20 bin TL, üçüncüye 10 bin TL olmak üzere toplamda 60 bin TL kıymetinde teknoloji armağan çeki verildi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı