Türk basketbolunun efsane isimlerinden Erman Kunter, ÖRAV Sohbetleri’nde

MoneyBall

Administrator
Yetkili
Admin
Erman Kunter: “Kaybettiğinizde de kazandığınızda da, sayfayı çevirmeyi bilmelisiniz.”

Öğretmen Akademisi Vakfı’nın uzun yıllardır düzenlediği ÖRAV Sohbetleri öğretmenleri; işini tutkuyla yapan, üreten ve paylaşmayı seven, farklı dallardan isimlerle bir ortaya getirmeye devam ediyor. ÖRAV’ın Youtube kanalından her insanın erişimine açık olarak yayınlanan sohbet serisinin bu ayki konuğu, Türk basketbol tarihinde bir maçta en epeyce sayı atan basketbolcu unvanına da sahip, efsanevi basketbolcu ve antrenör Erman Kunter.

1975 – 1992 yılları içinde devam eden etkin sporculuk mesleğinde İTÜ, Beşiktaş, Fenerbahçe, Eczacıbaşı üzere büyük grupların takımında yer alan Erman Kunter, 213 sefer ulusal forma giydi. 1994 yılında Darüşşafaka ile başladığı antrenörlük mesleği boyunca biroldukça genç sporcuyu da yetiştiren Erman Kunter, 2017 yılında Fransa’da Cholet basket grubunu çalıştırırken ‘yılın antrenörü’ seçildi.

Kunter, bir atletin sahip olması gereken en kıymetli nitelikler içinde yer alan dayanıklılık ile ilgili görüşlerini ise şu sözlerle açıklıyor: ”Hazırlığınızı en uygun şeyin olması için yapacaksınız, en güzelinin gerçekleşmeme ihtimaline karşı da bir planınızın olması gerekiyor. Ben buna ‘sayfayı çevirmeyi bilmek’ diyorum. Birebir sayfada kalırsanız kaybedersiniz, kazanmanız mümkün değil. Sportmen için bir galibiyet olabilir, öğrenci için bir imtihan olabilir. Kaybettiğinizde de kazandığınızda da, sayfayı çevirmeyi bilmelisiniz.”

Kunter’in spor ve eğitim alakası, atletlere liderlik etmenin formülleri ve dayanıklılık / yılmazlık maharetleri hakkındaki fikirlerini paylaştığı bu keyifli bir sohbet ÖRAV’ın Youtube kanalı üzerinden izlenebilir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı