Tüketicileri Anlamanın Dijital Yolu: Pivony

Mr.T

Administrator
Yetkili
Admin
Tüketici alışkanlıklarının ve taleplerinin fazlaca süratli değiştiği bir devirden geçiyoruz. Öte yandan markaların tüketicilere en âlâ eser ve servisi vermek için kıyasıya rekabet halinde olması, müşteri tecrübesinin değerini de doruğa çıkarıyor. Tüketicilerin neler düşündüğüne dair içgörüler oluşturma konusunda ise Pivony, geliştirdiği platform ile markaların en kıymetli tahlil ortaklarından biri olmaya aday.

Pivony, B2C markalardaki Kritik Karar Alıcıların değişen tüketici gereksinimlerini birkaç klikle keşfetmelerini sağlayan yapay zeka tabanlı B2B SaaS Platformu olarak, 2022 Mart’tan bu yana Türkiye’de Kapital 500’de listelenen şirketler tarafınca kullanılıyor.

Pivony’nin Ortaya Çıkışı

Müşterileri dinlemenin ve yorumlarını anlamlandırabilmenin, firmalar için ne kadar kıymetli olduğunun altını çizen Şirketin Kurucu Ortağı Emre Çalışır, Pivony’nin kuruluş ve ortaya çıkış öyküsünü “Pivony, Ar-Ge ve doktora çalışmalarımın esere dönüşmüş versiyonu diyebilirim. 5 yıllık Vodafone Ar-Ge mühendisliği tecrübesinin akabinde, 2017’de Milano Politeknik Üniversitesi’ne katıldım. Burada araştırmacı ve doktora öğrencisi olarak Hesaplamalı Toplumsal Bilimler alanında yapay zeka merkezli çalışmalarda bulundum. 2019’da burs alarak MIT Media Lab’a katıldığımda daha ileri düzeydeki çalışmaları Amerika’daki tüm eyaletler için gerçekleştirdiğimde, insanları anlamanın ne kadar kıymetli bir muhtaçlık olduğu fikri zihnimde güzelce barizleşti ve bunun bir no-code esere dönüşmesi gerekliliğini hissettim. Etrafımdaki müşteri tecrübesi ve pazarlama profesyonelleriyle de yaptığımız fikir alışverişleri daha sonrasında Pivony’i kurma sonucu aldım ve İstanbul Teknik Üniversitesi Çekirdek Ön Kuluçka Programı’na katıldık” açıklamasıyla lisana getirdi.

Büyük müşteriler değerli tahliller ve ödüller

“Platformumuzda bugüne kadar 50 milyon üzerinde tüketici yorumu tahlil edildi ve 2 binin üzerinde aksiyon alınabilir içgörü oluşturuldu” diyen Emre Çalışır, çalıştıkları küresel markalardan da bahsetti. “Vodafone, Karaca ve Akbank üzere müşteri tecrübesine ehemmiyet veren öncü firmaların Pivony’i kullanmaları da aslında yaptığımız işte ne kadar yeterli olduğumuzu gösteriyor” diyen Çalışır, yaptıkları işte ne kadar titiz olduklarını da belirtti.

Girişimin kurulduğundan beri kıymetli başarılara imza attığını söyleyen Emre Çalışır “Eurasia bölgesinde ‘Yapay Zeka ve Büyük Veri’ kategorilerinde 3 finalistten biri olduk. Memleketler arası Takeoff Startup müsabakasında Heyet Özel mükafatı aldıktan daha sonra Ocak ayında Las Vegas’ta düzenlenecek CES 2023 fuarına katılmaya hak kazandık ve bundan daha sonra da teşebbüsümüzü hem ulusal birebir vakitte memleketler arası platformlarda temsil etmeye devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı