Tmob – Thinks Mobilty, Cerebral Palsy’li çocukların tedavilerine dayanak olmak için STEPtember’a katıldı.

Mr.T

Administrator
Yetkili
Admin
Perakende, e-ticaret, bankacılık ve havacılık bölümlerinde hizmet veren Tmob, Cerebral Palsy’li çocukların tedavilerine dayanak olmak için STEPtember’a katıldı. Tmob çalışanları, sağlıklı bir ömür için meskende, parkta, sokakta, diledikleri yerde yürüyerek toplam 2.971.567 adım atarken Cerebral Palsy’li çocukların tedavilerine takviye olmak için bağış topladı. Tmob’un kurucusu ve CEO’su Rudi Dökmecioğlu toplumsal hususlara hassas bir teknoloji takımı olduklarını söyleyerek, Ekim ayı sonuna kadar hem sağlıklı hayat tıpkı vakitte toplumsal sorumluluk kapsamında Cerebral Palsy’li çocukların tedavilerine

dayanak olmak ve farkındalığı artırmak için günde 10 bin adım atmayı sürdüreceklerini söylemiş oldu.

Tmob |Thinks Mobility perakende, e-ticaret, bankacılık ve havacılık dallarında konusunda uzman, dinamik, genç ve daima büyüyen takımıyla teknoloji alanında verdikleri hizmetlerin yanı sıra toplumsal sorumluluk alanında da topluma yararlı adımlar atmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda sürdürülebilirlik ve iklim konusunda harekete geçerek iklim hareketini yönlendiren global topluluk Leaders for Climate Action – İklim Hareketi Başkanları içinde yerini alan Tmob, bu defa Cerebral Palsy’li çocukların tedavilerine dayanak olmak ve farkındalığı artırmak için STEPtember kampanyasına katıldı.

Tmob’un dayanak verdiği Cerebral Palsy Türkiye – Türkiye Spastik ÇocuklarVakfı’nın STEPtember hareketi, dünyanın 5 farklı ülkesinde tıpkı anda başladı. Türkiye’nin yanı sıra Fransa, Hollanda, Avusturalya, Amerika Birleşik Devletleri’nden iştirakçiler günde 10 bin adım atarak Cerebral Palsy için farkındalık yaratmayı ve toplayacakları yardımlarla çocukların tedavilerine dayanak olmayı amaçlıyor. Vakıf, ayda yaklaşık 500 çocuğa eğitim ve rehabilitasyon imkanı sağlıyor.

Rudi Dökmecioğlu: “Sürdürülebilirlik, öncelikli amaçlarımızın başında geliyor”

30’dan fazla Tmob çalışanının 2021 STEPtember hareketine katılmak için bir ortaya geldiğini belirten Tmob’un kurucusu ve CEO’su Rudi Dökmecioğlu kelamlarını şu biçimde sürdürdü: “Cerebral Palsy’li çocukların hayat uzunluğu muhtaçlık duydukları özel eğitim ve rehabilitasyon takviyelerine kavuşabilmelerini ve toplumsal hayata karışmalarını desteklemek emeliyle her yıl düzenlenen STEPtember hareketine Tmob Ailesi olarak katılmaktan gurur duyuyoruz. Bağış toplarken topluca 2.971.567 adıma ulaşan tüm arkadaşlarıma ve onların bağışçılarına teşekkür ediyorum.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı