Spor Kenti Kocaeli’de özel konuklar

MoneyBall

Administrator
Yetkili
Admin
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi konut sahipliğinde Down Sendromlular Futsal Türkiye Kupası’nda açılış seremonisinin ardından yeni dönem birinci defa başladı

Kocaeli’de 29 Kasım-3 Aralık tarihleri içinde düzenlenen Down Sendromlular Futsal Türkiye Kupası’nda açılış seremonisi gerçekleştirildi. Birbirinden çekişmeli karşılaşmaların oynandığı şampiyonada özel sportmenler kazandıkları maçlarda büyük sevinç yaşadı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin mesken sahipliğinde Türkiye Özel Sportmenler Spor Federasyonu ile Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Down Sendromlular Futsal Türkiye Kupası’na 6 vilayetten yaklaşık 72 özel sportmen katılıyor.

6 VİLAYETTEN 72 ÖZEL SPORCU

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bando ekibinin çaldığı sevinçli kesimlere özel sportmenlerin eşliğinde renkli sahnelerin yaşandığı açılış seremonisi, Kocaeli Büyükşehir Belediye Lider Vekili Yaşar Çakmak, Kocaeli Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Gökhan Yavaşer ve Türkiye Özel Atletler Spor Federasyonu Lider Vekili Sadettin Akçi’nin konuşmalarıyla başladı ve toplu fotoğraf çekimiyle tamamlandı. Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda 6 vilayetten yaklaşık 72 özel atletin iştirakiyle düzenlenen tertibin açılış programına Lider Vekili Çakmak’ın yanı sıra Kocaeli Vali Yardımcısı Ali Ada, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Lideri Şemsettin Yıldırım ve atlet yakınları ile hayli sayıda öğrenci katılarak karşılaşmaları izledi.

BAŞKAN BÜYÜKAKIN’IN SELAMLARINI İLETTİ

Başkan Vekili Çakmak konuşmasına Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın selamlarını ileterek başladı. Türkiye’nin dört bir yanından özel atletlerin Kocaeli’nde karşılaşma yapacaklarını belirten Lider Vekili Çakmak, “Birkaç gün birlikte olacağız. Kentimizi renklendireceksiniz. Ayağınıza sıhhat. Başta siz özel atletlerimize, hocalarımıza, kulüp yöneticilerimize, uzaktan yakından buraya teşrif edenlere ve bu hoş tertibe emek ve dayanak verenlere fazlaca teşekkür ediyorum. Turnuvanın keyifle, cümbüş ile muvaffakiyetle tamamlanmasını diliyorum hepinizi Hürmetle sevgiyle selamlıyorum Allah’a emanet olunuz” dedi.

BAŞARILARINIZ BİZİ MEMNUN EDİYOR

Spor topluluğumuzun en renkli en şirin ve en hareketli takımını Spor Kenti Kocaeli’de konuk etmekten onur ve gurur duyduğunu vurgulayan Kocaeli Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Gökhan Yavaşer, “Sizin başarılarınız bizi her vakit keyifli ediyor. Biz de bugün Kocaeli’nde bir Türkiye Şampiyonasına konut sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz. Hem eğlendiniz hem memnun olduğunuz bir turnuva olmasını temenni ediyorum. Hepinize beğenilen geldiniz diyorum” tabirlerini kullandı.

BİR BİRİNCİSİ GERÇEKLEŞTİRMENİN MUTLULUĞU

Türkiye Özel Atletler Spor Federasyonu olarak down sendromlu, otizmli, mental çocuklara ve yetişkinlere 81 vilayette 15 branşta 830 spor kulübünde yaklaşık 30 bin çocuğa spor yaptırdıklarını belirten Federasyon Lider Vekili Sadettin Akçi, bugün burada bir birincisi gerçekleştirmenin memnunluğu ortasında olduğunu söylemiş oldu. Akçi, “Down Futsal kadrolarımızın bu birinci karşılaşması olacak. 2023 yılında da kulüp futsal ekiplerimizin sayısı artarak daha kuvvetli bir ulusal kadro olma yolunda ilerleyecektir. Altı spor kulübümüzde Avrupa 2021 Futsal Avrupa Şampiyonu olmuş atletlerimiz 2022 yılında Peru’da birinci sefer katıldıkları tertipte dünya üçüncülüğünü kazanmış Ulusal Ekip atletlerimiz ve teknik sorumlularımız ile ulusal grup antrenörleri var. Onlar için ne kadar gururlansak az olur. Zira onlar sporda pürüz tanımadılar, Avrupa ve dünya şampiyonalarında ülkemizi muvaffakiyetle temsil ettiler. Bu tertibe konut sahipliği yapan başta Liderimiz Büyükakın’a ve Kocaeli Valimiz ve Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğümüz grubuna epeyce fazlaca teşekkür ediyorum. Ayrıyeten karşılaşmalara katılan tüm kulüplerimize, atletlerimize, hakemlerimize ve teknik grubumuza muvaffakiyetler diliyorum” formunda konuştu.

TÜRKİYE KUPASI’NDA PERDE AÇILDI.

Down Sendromlular Futsal Türkiye Kupası’nda 2022-2023 Dönemi, A Kümesi açılış karşılaşmasında Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor ile Ankara Amatör Atletler ve Spor Adamları Spor Kulübü oynanan maç ile Down Sendromlular Futsal Türkiye Kupası’nda perde açıldı. Günün birinci müsabakasında Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor rakibi Ankara Amatör Atletler ve Spor Adamları Spor Kulübü’nü 11-2 yenerek şampiyonada birinci sevici yaşadı. Öteki karşılaşmalarda ise İstanbul Bağcılar Belediyesi, Malatya Turgut Özal Özel Atletler Spor Kulübü 14-2 mağlup etti.

Şampiyonada kümeler ve maç programı şu biçimde:

A GRUBU

A1-Kocaeli Kağıtspor

A2-Bursa Hacı Mehmet Zorlu

A3-Ankara Amatör Atletler ve Spor Adamları Spor Kulübü

B GRUBU

B1-İstanbul Bağcılar Belediyesi

B2-Kayseri Kocasinan Belediyesi

B3-Malatya Turgut Özal Özel Atletler Spor Kulübü

29.Kasım Salı – (Recep Topaloğlu Spor Salonu)

11:00 Açılış Töreni

12:00 A1-A3 Kocaeli-Ankara

13:00 B1-B3 İstanbul-Malatya

30.Kasım Çarşamba – (Recep Topaloğlu Spor Salonu)

12:00 A2-A3 Bursa-Ankara

13:00 B2-B3 Kayseri-Malatya

1.Aralık Perşembe – (Recep Topaloğlu Spor Salonu)

12:00 A1-A2 Kocaeli- Bursa

13:00 B1-B2 İstanbul-Kayseri

2.Aralık Cuma – (Hasan Gemici Spor Salonu)

12:00 A3-B3 5.-6. maçı

13:00 A2-B2 3.-4. maçı

14:00 A1-B1 Final

15:00 Kupa Merasimi Ve Kapanış

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı